Хочете бути довгожителем? Вам допоможуть вино і кава – науковці

Дослідження тривало 16 років, і інформація про користь вина і кави – це ще не всі хороші новини.

Послухайте, я також, як і ви, ставлюся з певною часткою скептицизму до тих наукових відкриттів, які повідомляють нам про те, що ми хочемо почути. Це повинно працювати не так. Наприклад, яйця вбивають вас, смачна цибуля фрі – найгірша їжа на планеті, смажене м’ясо на кістці підвищить кров’яний тиск. До цього я вже давно звик.

Так що я з радісним хвилюванням прочитав про дослідження, присвячених тим речам, які допомагають нам дожити до 90 років. Результати дослідження були представлені на щорічній конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки 2019 дослідниками Клаудією Кавас і Марією Коррадо з Інституту порушень пам’яті і неврологічних розладів Каліфорнійського університету Ірвіна.

Метою цієї роботи, початок якої був покладений 16 років тому, стало визначення факторів, що дозволяє людям доживати як мінімум до 90 років. Тобто дослідників цікавило питання того, яка саме їжа, діяльність і спосіб життя сприяють такій високій тривалості життя.

Учасники експерименту кожні 6 місяців протягом дослідження зустрічалися з ученими, які проводили з ними фізичні і когнітивні тести, а також здійснювали збір інформації про організацію їх харчування і спосіб життя.

І ось це дослідження показало, що вживання вина (а також інших алкогольних напоїв) і кава в помірних кількостях збільшує тривалість життя. Головний ключ, як і в багатьох інших речах в житті, – це помірність.

Чесно кажучи, мені абсолютно байдуже, з якої причини вчені прийшли до такого висновку. Просто дайте мені насолодитися цим фактом.

Будь-яка людина, яка любить вино і / або каву, скаже вам, що споживання цих напоїв робить його щасливішим. І дослідження все більше підтверджують факт того, що щастя призводить до успіху, а не навпаки. Таким чином, з результатів цього дослідження можна зробити висновок, що кава і вино не тільки збільшують тривалість життя, але і роблять його щасливішим і кращим.

Вино і кава – це, звичайно, несподівано і прекрасно. Але дослідниками були виявлені і більш очевидні чинники людського довголіття, хоча і тут без певної частки дивного і приємного теж не обійшлося.

Почнемо з більш очевидного, до якого можна віднести заняття фізичними вправами щодня протягом 15-45 хвилин, що знижують ризик ранньої смерті на 11%.

А ось наступний фактор можна назвати несподіваним. Дослідження так само встановило, що у людини, яка хоче зберегти ясність розуму і в старечі роки, обов’язково має бути якесь хобі. Більш того, люди, які мають захоплення і приділяють йому, хоча б, дві години на день, доживають до 90 років на 21% частіше за інших. Тобто хобі, з точки зору довгого життя, фактично в два рази корисніше занять спортом.

Отже, коротко зробимо найважливіші висновки: пити вино, каву і витрачати більше часу на своє хобі. 

Джерело

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: