Понеділок, 17 червня

Гумор по-українськи! Найкумедніші фрагменти з творчості Остапа Вишні

Його постать – неординарна. І не лише тому, що він – з невеликої когорти українських письменників, твори яких викликають щиру посмішку. Але й тому, що, переживши переслідування, арешти, ув’язнення і 10 років таборів, ця людина не втратила почуття гумору та смак до життя…

Павло Губенко відомий під псевдонімом Остапа Вишні.

Пропонуємо згадати деякі з фрагментів його творчості і усміхнутися…

Найкумедніші фрагменти з творчості Остапа ВишніНайкумедніші фрагменти з творчості Остапа ВишніНайкумедніші фрагменти з творчості Остапа ВишніНайкумедніші фрагменти з творчості Остапа ВишніНайкумедніші фрагменти з творчості Остапа ВишніНайкумедніші фрагменти з творчості Остапа ВишніНайкумедніші фрагменти з творчості Остапа Вишні

Найкумедніші фрагменти з творчості Остапа ВишніНайкумедніші фрагменти з творчості Остапа ВишніНайкумедніші фрагменти з творчості Остапа ВишніНайкумедніші фрагменти з творчості Остапа Вишні

 

Народився на полтавському хуторі Чечва. Вивчився на фельдшера і навіть працював у хірургічному відділі лікарні. Однак згодом розпочав журналістську та літературну роботу. Писав кумедно і ємко.

У 1919 році був заарештований вперше. Приводом стало його перебування у Кам’янці-Подільському – останньому місці перебування уряду УНР. Саме тут у газеті українських соціалістів-революціонерів з’явилися перші фейлетони журналіста-початківця. Лише заступництво редактора газети дозволило йому вийти з в’язниці у 1921 році.

Того ж року в літературі засяяла зірка Остапа Вишні. Його усмішки здобули неабияку любов читачів. Вже за вісім років тираж книжок Вишні сягав майже двох мільйонів примірників. На той час це було нечувано.

У грудні 1933 року Остапа Вишню заарештували вдруге. Цього разу – за підозрою у підготовці теракту. Письменника засудили до смертної кари, але згодом вирок замінили десятьма роками в таборах.

Додому письменник повернувся за десять років… Остап Вишня помер 28 вересня 1956 року. Кажуть, що, навіть перебуваючи на смертному одрі, він не припиняв жартувати.

Джерело kontent-ua.com

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.