До 150-річчя митрополита Андрея Шептицького відкриється фотодокументальна виставка

На відкритті виставки будуть присутні: Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосиф (Мілян), Голова Українського інституту національної пам’ятіВолодимир В’ятрович, Директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України Ігор Кулик, Голова Комітету із вшанування пам’яті Блаженного священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник.

Організатори виставки: Український інституту національної пам’яті, Центральний державний історичний архів України у Львові, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України.

На 16 стендах представлені унікальні документи і світлини, які розкривають життєвий шлях Митрополита. Це ще один крок, щоб наблизити його світлу постать до кожного з нас. Митрополит Андрей Шептицький, без перебільшення Людина світу, досі залишається незнаним для значної кількості українців. Людина, настільки відкрита до добра, що все його життя є прикладом і настановою.

Виставка висвітлює різні аспекти багатогранної діяльності Митрополита. Небагато хто знає, що він не тільки працював над розбудовою Церкви, створював і підтримував навчальні заклади, а й сприяв розвитку таких популярних організацій, як Богословське наукове товариство, «Просвіта», «Рідна Школа», «Пласт», «Сокіл», «Січ». Він також заснував Український національний музей у Львові та створив заповідники у карпатських лісах для збереження флори й фауни. І це ще далеко не повний перелік його чинів.

Фотодокументальна виставка “Андрей Шептицький: великий незнаний” символічно відкривається у Києві на завершення річного циклу заходів із відзначення 150-річчя з дня його народження та 71-річчя з дня смерті, що настала 1 листопада 1944 року.

Довідка:

Митрополит Шептицький (1865—1944) понад 40 років очолював українських греко-католиків (1901—1944). На час його головування в УГКЦ припали переломні моменти української і світової історії: дві світові війни, польсько-українська війна 1918-1919 років, Голодомор, Голокост, радянська окупація, німецька окупація. Однак завдяки зусиллям, які митрополит докладав для гуртування й захисту своїх вірян і українців загалом, Греко-католицька церква досягла свого найбільшого розквіту й авторитету в суспільстві й світі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.