«Для мене важливо, що я — українець». Син Шевченка почав вивчати українську мову та історію в Єльському університеті

Джордан Шевченко, син легендарного українського футболіста Андрія Шевченка, розповів про своє навчання у Єльському університеті та зізнався, як змінилися його погляди після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє Голос Америки — пише НВ.

Джордан навчається у США (Фото:Андрій Шевченко via Instagram)

В Єльському університеті Джордан почав вивчати українську мову та історію. Крім цього він — волонтер Українського дому, де він відповідає за збір коштів.

Він розповів, що часто бував в Україні, проте головною проблемою був мовний бар’єр.

«Ми жили в квартирі батька або в будинку бабусі. У мене багато приємних спогадів від спілкування з рідними. Особливо про наїдки моєї бабусі, було багато смачної домашньої їжі, але я відчував, що не міг доторкнутися до цієї моєї сторони глибоко, в тому числі через мовний бар’єр», — сказав Джордан

Вирішальним для самоідентифікації Джордана як українця стало повномасштабне вторгнення Росії.

«До цього я не дуже підтримував свою українську сторону, але як тільки почалася війна, я відчув, що це мій обов’язок, тому що реальність така, що бути українцем — зараз під загрозою. Тому людям, які є українцями, потрібно зібратися разом і показати, чому ми важливі як країна, чому ми важливі як народ.

Більшу частину своєї історії Україна знаходилася під впливом зовнішніх сил. Річ Посполита із заходу, Московія зі сходу, потім османи з півдня — усі воюють за цю землю. І це в певному сенсі повторюється, бо ми маємо цю зовнішню силу, яка намагається претендувати на наші землі, поставити під загрозу свободу, але ми не підемо без бою”, — розповів син легендарного футболіста.

Джордан зазначив, що його знання української поки що на низькому рівні.

«Я ще поки не можу говорити з батьком українською, можу тільки використовувати кілька слів у розмові. Думаю, для нього це показує, що я беру ініціативу. Для мене важливо, що я — українець. Я нарешті підкріплюю це діями. Слава Україні!», — підсумував Джордан Шевченко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.