Чим шкідливі шкільні лінійки: пояснює МОЗ

Міністерство хорони здоров’я України рекомендує не проводити шкільні лінійки.

Очільниця міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун зазначає, що тривале, виснажливе вишиковування, стояння під сонцем або дощем та вислуховування безкінечних напутніх промов є шкідливими для школярів.

«Щороку читаємо новини про те, що діти непритомніють на шкільних лінійках. При чому неважливо, чи проводяться вони на вулиці, чи у приміщенні. Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем», – розповіла головний медик країни, пише Твоє місто.

Однією з небезпек під час шкільної лінійки є тривали перебування під дією ультрафіолетових променів, а їхня найбільша активність найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок. Всього 15 хвилин під їхнім прямим впливом збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. Тінь від дерев, парасольок, тентів тощо не забезпечує повного захисту від сонця.

«Окрім фізичних негараздів від лінійок, вони також не на користь психічному здоров’ю. Скупчення незнайомців та ще й з не зовсім зрозумілою метою викликає у дітей стрес, особливо в наймолодших школяриків», – додала Уляна Супрун.

Вона наголосила, що МОЗ України не рекомендує проводити лінійки, однак якщо цього уникнути не вдалось, є кілька поряд, як мінімізувати ризики:

Потрібно подбати про захист від пекучого сонця та теплової травми. Якщо це неможливо – максимально обмежити час лінійки. Подбайте, щоби в школярів був доступ до питної води. А також поруч був медпрацівник, який може надати першу допомогу в разі потреби.

Гарним способом зменшення рівня стресу є попереднє знайомство дітлахів. Навіть якщо це вже не першачки, перед початком офіційного заходу варто зібратись разом, познайомитись з новачками, поділитись літніми враженнями, чи зробити завдання, яке зміцнює команду.

Перед лінійкою добре дати дітям можливість порухатись та наговоритись. А в самому процесі дозволити школярам активно долучитися, наприклад, робити руханку.

Також варто пояснити дітлахам навіщо потрібен подібний захід та яка роль їхнього класу в ньому. Це може бути й підтримка менших, і виступ, і вітання промовців. А ще, спроба пояснити мету дітям часто допомагає саме дорослим усвідомити непотрібність, та, подекуди, й безглуздість окремих справ та ідей.

Нагадаємо, більшість львівських шкіл цього року відмовились від проведення шкільних лінійок.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: