п`ятниця, 29 березня

Чаус заявив, що його хотіли вбити і він тікав пішки 50 кілометрів

Колишній суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус під час обрання запобіжного заходу сказав, що його викрали з метою вбивства.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Вищого антикорупційного суду від 4 серпня, якою вирішувалась заява про відвід слідчого судді Володимира Воронька.

Чаус зазначив, що вбивство не реалізували, тому що він втік, пройшов 50 км пішки та добровільно з’явився до органів Служби безпеки України. Екссуддя вважає, що затриманий лише 3 серпня, а до цього йому були забезпечені заходи захисту у зв’язку із існуванням загрози вбивства. 

Адвокат Павло Черненко заявив відвід Вороньку, кажучи, що обставини свідчать про “схильне” ставлення судді до органу досудового розслідування – Національного антикорупційного бюро.

У 2017 році Апеляційний суд Києва дав НАБУ дозвіл на затримання Чауса з умовою, що не пізніше, ніж через 48 годин, він буде доставлений до суду для обрання запобіжного заходу. Захист стверджує, що клопотання до антикорупційного суду надійшло до суду із запізненням і в такому випадку Чауса треба звільнити з-під варти.

Однак суддя Воронько з позицією адвоката не погодився і зіслався на те, що протокол затримання Чауса складено лише 3 серпня.

Прокурор Василь Кричун вважає, що Чаус з 30 липня до 3 серпня у розпорядженні детективів НАБУ не перебував. На його думку, перебіг 48-годинного строку почався із 21 години 3 серпня, коли Чаус був затриманий працівниками НАБУ.

Водночас клопотання про обрання Чаусу запобіжного заходу подано 1 серпня до його офіційного затримання НАБУ, коли він вважався затриманий працівниками СБУ.

Пізно ввечері 4 серпня Вищий антикорупційний суд помістив Миколу Чауса під цілодобовий домашній арешт із обов’язком носити електронний браслет.

У наступні два дні детективи НАБУ намагалися допитати Чауса, але він начебто відмовився давати показання. Після цього прокурор прийняв рішення про завершення розслідування і відкрив матеріали стороні захисту перед скеруванням справи до суду.

За версією обвинувачення, у 2016 році суддя Чаус вимагав та одержав неправомірну вигоду у 150 тис. доларів за призначення вироку, не пов’язаного із позбавленням волі.

З 16 серпня 2016 року суддю Чауса було оголошено у національний розшук, а у подальшому — у міжнародний розшук.

У лютому 2017 року його затримали на території Республіки Молдова. Детективи Національного бюро подали клопотання про екстрадицію екссудді до України. У свою чергу, Чаус просив дати йому політичний притулок, а після відмовив знову зник. У квітні 2021 року з’явилася інформація про нібито його викрадення.

Місцезнаходження Чауса було невідоме аж до липня 2021 року, коли посадовця виявили в одному з сіл Вінницької області.

Національне антикорупційне бюро оприлюднило частину матеріалів негласних слідчих дій 2016 року, якими зафіксовано спілкування екссудді Миколи Чауса. Заявницею у справі Чауса була ексдружина працівника НАБУ, чиїй матері суддя виносив вирок за торгівлю сильнодіючими речовинами та прекурсорами. Безпосередньо гроші Чаусу передавав діючий працівник НАБУ.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: