Історія з VIP-палатами нічого нового не відкрила. Всі це знали й знають. Є VIP-и і є холопи – Остап Дроздов

Журналіст Остап Дроздов поділився своєю думкою про ситуацію навколо ВІП-палат в київській лікарні.

Відповідний допис він розмістив у Фейсбук. 

Історія з VIP-палатами нічого нового не відкрила. Всі це знали й знають. Є VIP-и і є холопи.

VIP-и, випадково опинившись на одному просторі з холопами, цілком справедливо вимагають належних для себе умов. VIP-и не будуть і не повинні лежати на засцяних матрацах по 5 людей в облущених палатах, де запах сечі доповнюється запахом хлорки. VIP-и ніколи не дозволяли собі перебувати в таких гадюшних умовах. Вони про це дбали. На відміну від холопів, які 28 років мали медицину засцяних матраців і пальцем не вдарили, аби САМИМ СОБІ забезпечити людські умови (я вже мовчу про тоновані вікна). Холопи 28 років СВІДОМО ПОГОДЖУВАЛИСЬ на життя в суцільному треші, куди не плюнь. Більше того: холопи на кожних виборах СВІДОМО І ВЛАСНОРУЧ приводили до влади VIP-ів. Лише VIP-ів. Завжди.

І не треба наївно думати, що VIP-и, випадково опинившись на одному просторі з холопами, раптом прозріють і в їхніх серцях розквітне любов і співчуття. Буде навпаки. Кожен VIP взайве утвердиться в своїй правоті: ці холопи не заслуговують ні на що добре. VIP, який живе в Ніцці-Женеві-Лондоні, подумає: якщо вони докотилися до цього, то я правильно зробив, що відсік їх від себе.

VIP-и є реальними власниками цієї держави. Вона їхня. Вона створена ними і на карті світу існує лише тому, що є джерелом їхнього збагачення. Щойно вона вичерпає свій ліміт збагачення – її швиденько згорнуть, як згортають виїзне шатро. І лишаться холопи, які без втручання своїх VIP-ів не матимуть ні апаратів ШВЛ, ні антисептиків руки попшикати. Цій державі без VIP-ів гаплик, і VIP-и це знають. Тому вони не будуть лежати з холопами в одній палаті, де розетки поплавлені і підмиватися можна хіба що з алюмінієвого тазіка.

VIP-и вже давно розкусили потреби свого холопа, своєї жертви, свого донора. Холопам не треба нічого якісного – їм треба все дешеве. Холопи – ходячі шлунки. Гречка й туалетний папір. Холопи – не культурні, не гуманітарні люди, тому секвестр 7 млрд зі сфери культури ніхто з холопів навіть не помітить. Холоп обожнює делегувати VIP-ам і владу, і повноваження, і обов’язок творити цю країну замість нього.

Тому 13 кв м для особистої VIP-палати – це ще дуже скромно й благородно, як на мене.

Цьому не буде ні кінця, ні краю. Суспільство ходячих шлунків не спроможне мати гідну еліту. А VIP-и ніколи не дозволять переспрямувати державу під суспільні потреби. Вони понакупляють і апарати ШВЛ, і тонни антисептиків – адже холопів, як-не-як, треба приберегти до наступних виборів. А держава тим часом далі буде їхньою і для них. Лише їхньою. І лише для них.

Одна рука мародера продасть маски за кордон на десятки мільйонів доларів, а друга рука принесе порятунок і запише про це відосік. Головне: поки VIP-и кашляють і пчихають, треба тим часом убити весь дрібний і малий бізнес самозайнятого населення, аби холопів-прохачів-виживальників було більше. А податки, прошу зауважити, ніхто не скасовував, бо держава-паразит – понад усе.

Поки піддані шиють марлеві пов’язки в три шари – треба під шумок запустити дистанційну роботу парламенту і, не виходячи з маєтків, скоренько проголосувати і ринок землі, і обійми з ордло, і скасування мовного закону, і розширення повноважень для МВС, адже в країні суцільних холопів проти коронавірусу набагато дієвіше боротися поліцейськими кийками, а не ПЛР-тестами. Холоп на карантині, патріот на передовій – ідеальний час.

Теоретично: якщо прошарок притомних креативних людей раптом повстане проти прошарку всесильних VIP-ів – на чий бік пристане наш рідненький холоп? Кого послухає? VIP-ів, які попросять нічого не міняти, бо «вони про все подбають» – чи притомних, які попросять почати все спочатку навіть не з нуля, а з мінуса? VIP-ів із телевізора – чи притомних із фейсбука? VIP-ів із субсидіями і тисячками – чи притомних з ідеєю особистісного росту?

Із цієї тотальної кризи я би виніс одну-єдину ідею. Обнулення. Повне обнулення всіх систем (від податкової до виборчої). Обнулення самої держави й її перезапуск на зовсім інших засадах, з іншою Конституцією, іншими правилами гри у всіх без винятку сферах. Без орієнтації на VIP-ів і холопів. Щоб було все, як у людей, нормальних і сучасних.

Ну або доведеться визнати, що кінця і краю цьому не буде ніколи.”

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.