п`ятниця, 29 березня

Більшість українських біженців, які повертаються з-за кордону, хочуть жити на Заході країни. Опитування

Чимало українських біженців, які на початку повномасштабної війни виїхали за межі України, сьогодні повертаються додому. Понад чверть з них хоче оселитися в інших областях нашої держави, ніж вони жили до початку активної фази війни. Зокрема, на Заході країни. Про це свідчать дані дослідження Центру Разумкова, проведеного з 11 квітня по 6 травня 2022 року.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Серед тих, хто виїжджав з України з 15 березня по 1 квітня, більшість становили жителі Сходу та Півдня країни (51,5%) і центральних областей (45%, у тому числі 31% – жителі Києва та Київської області), і лише 4% – жителі західних областей.

Серед тих, хто повертається, переважну більшість (69%) становлять жителі центральних областей – переважно це жителі Києва (35%) та Київської області (17%). 12% тих, що повертаються – жителі Східного регіону, 9% – Південного регіону, 10,5% – Західного регіону.

73% опитаних відповіли, що після повернення в Україну планують поселитися в тій же області, де проживали до війни, 26% – що планують поселитися в іншій області (переважно це жителі Східного регіону). Найчастіше ті, хто не планує повертатися в рідне міста, називають області Західного регіону (15% усіх опитаних), або Київ чи Київську область (7%).

Серед громадян України, які на початку російської агресії виїхали з України у зв’язку з воєнними діями, і зараз повертаються в країну, переважають жінки (87%, так само як жінки становили більшу частину тих, хто виїжджав з країни на початку війни).

Якщо серед тих, хто на початку війни виїжджав з країни, найбільшу групу респондентів становили люди віком від 30 до 39 років (37%), то серед тих, хто повертається, частка представників цієї вікової групи становить 25%.

При цьому серед тих, хто повертається, 44,8% повертаються з дітьми. Тоді як у березні виїжджало з дітьми 63,4%. Самі повертаються 31,4% опитаних, тоді як виїжджали самі 12,9%.

Як і серед тих, хто виїжджав, серед тих, що повертаються, більшість (53%) відповіли, що вдома говорять переважно російською мовою, 43% – українською, 1% – іншою мовою. Але так само більшість (72%) опитаних вважають рідною українську мову, 16% – російську, 1% – іншу мову.

79% респондентів відповіли, що мали роботу до війни. Серед тих, хто до війни мав роботу, 49% впевнені, що після повернення будуть працювати там само, де й працювали раніше, ще 28% сподіваються на це, 7% сподіваються знайти іншу роботу, а 16% ще не знають, де будуть працювати і чи їм вдасться знайти роботу.

Дії державного керівництва України під час російської агресії 80% респондентів оцінюють позитивно, лише 2% – негативно (18% не змогли оцінити).

47% опитаних вважають достатньою допомогу міжнародного співтовариства Україні, 36% – вважають, що допомога і підтримка України з боку інших країн повинна бути більшою. Тоді як у другій половині березня серед тих, хто виїжджав з України, вважали її достатньою 35%, вважали недостатньою – 43%.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: