Як обрати сімейного лікаря: топ порад

За роки проведення медичної реформи залишилось мало людей, які досі не підписали декларацію з сімейним лікарем. Одні пацієнти обирали спеціаліста, спираючись на певні критерії, а інші намагались потрапити до будь-кого, аби отримати документ і доступ до медичної допомоги. Деякі люди ж залишились незадоволеними візитами до свого сімейного лікаря. Що робити, якщо ви хочете змінити свій вибір? Як знайти надійного та професійного лікаря? Давайте поговоримо про це.

Що входить в обов’язки сімейного лікаря?

Деякі люди досі плутають два поняття: “сімейний лікар” і “терапевт”. Насправді, друге поняття набагато вужче за перше. Ось що може робити сімейний лікар:

  • Надавати першу допомогу в разі травм, отруєнь – на першому амбулаторному етапі;
  • Надавати медичну допомогу вдома;
  • Проводити вакцинацію;
  • Проводити прості аналізи або збирати біоматеріал для складних;
  • Розробляти індивідуальні плани обстежень;
  • Вести спостереження за неускладненою вагітністю.

Звичайно ж, такий фахівець може виписувати ліки, якщо справа перебуває в його компетенції. Найчастіше всі призначені препарати можна легко знайти в онлайн-аптеці add.ua. Просто відкрийте виписаний лікарем рецепт і зробіть замовлення на сайті, це займе лічені миті.

Поради по вибору сімейного лікаря

Як обрати сімейного лікаря

Ви можете шукати свого спеціаліста як в комунальному медзакладі, так і в приватній клініці, чи обирати серед ФОП, що надають медичні послуги. Можна звернути увагу на те, які коментарі пишуть пацієнти про лікаря, що вас зацікавив. Ось ще декілька порад, які допоможуть зробити правильний вибір:

  • Звичайно, вам потрібно звернути увагу на освіту лікаря. Відсутність навчання свідчить про слабку кваліфікацію.
  • Спеціаліст має показувати залученість. Це один з найважливіших факторів. На першому ж прийомі зверніть увагу, чи уважно спеціаліст вас слухає, чи вміє співпереживати та відчувати ваш емоційний стан? Чи звертається до вас тактовно і доброзичливо? Чи показує налаштованість на діалог? Якщо відповідь – “ні”, то краще обрати іншого лікаря.
  • Зверніть увагу на те, наскільки сімейник уважно розпитує вас. Чи цікавиться він не тільки історією вашої хвороби і підходить до питання комплексно?Спеціаліст має враховувати не тільки загальні дані, але й особливості життя та різноманітні фактори, наприклад, середовище та атмосферу, в яких ви існуєте.
  • Лікар має доносити до вас складну інформацію зрозумілими словами. Якщо спеціаліст оперує складними термінами та не може пояснити, для чого потрібно проводити ті чи інші дослідження, це характеризує його не з кращого боку. Він може бути хоч 10 разів професіоналом, але для пацієнта головна мета полягає в тому, щоб розуміти, як і навіщо його лікують.

Висновок

Коли ви оберете свого спеціаліста, беріть паспорт, податковий номер та мобільний телефон та підписуйте декларацію. Варто пам’ятати, що одночасно обслуговуватися в кількох сімейників не можна. Однак ви можете обирати спеціаліста стільки разів, скільки знадобиться, щоби знайти того, якому ви можете довіряти.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.