Вімельбух: що це та навіщо потрібно

У секції з дитячою літературою в книгарні ReadEat можна знайти загадкові масштабні книги з таємничою іноземною назвою «вімельбух». Батькам обов’язково варто звернути увагу на цю цікавинку, оскільки за дивним словом прихована захоплива та багатогранна розвага, яка дозволить в ігровій та невимушеній формі займатися розвитком дитини. Про те, що собою являють вімельбухи та як їх правильно читати, поговоримо далі.

Що потрібно знати про вімельбухи

З німецької «вімельбух» перекладається як «ілюстрована книга‑головоломка». У ній мінімум тексту, а вся увага фокусується на візуальних елементах. Кожен розворот такої книги — велика яскрава картинка, що формується з дрібних деталей, персонажів, ситуацій та сюжетних ліній. Суть у тому, щоб розглядати всі подробиці зображення, а не вчитуватись у текст.

Вважається, що жанр вімельбух був натхненний картинами Пітера Брейгеля-старшого та Ієроніма Босха — відомих представників мистецької епохи Північного Відродження. Їхні полотна також складалися з багатьох дійових осіб та численних сцен. Під впливом цих робіт німецький ілюстратор Алі Мітґуч у 1968 році створив перший вімельбух, в якому зображалися невеличкі сцени з життя мюнхенців. Усім віковим категоріям так сподобалося розглядати деталізовані картинки, що жанр дуже швидко став популярним та розповсюдився світом.

Як правильно читати вімельбух

Сама концепція такої книги створює безліч можливостей для занять із дитиною. Залежно від віку, варто спробувати такі можливості використання вімельбуха:

  1. З дітьми до 1 року. До 6–9 місяців дитина вже здатна певний час зосереджувати увагу на картинці, поки дорослий розповідає, де сховався песик чи куди біжить кролик. Можна зробити акцент на вивченні нових слів. Наприклад, в один день можна показувати тварин, на другий — рослини, на третій — професії тощо. Потрібно лише не перенавантажити дитину.
  2. З дітьми від 1 до 3 років. У такому віці можна розширяти розуміння слів і словоформ. Можна розповідати про кольори та форми, пояснювати вчинки персонажів і будувати логічні конструкції. Наприклад: в автомобіліста спустило колесо, і він його міняє, а бабуся відкрила парасолю, тому що пішов дощ.
  3. З дітьми від 3 років. Варто поступово збільшувати обсяг інформації. Можна вигадувати різні історії про героїв і складати довгі речення. Наприклад, дитина може порахувати кількість дерев на картинці або назвати всіх тварин.

Вивчення вімельбухів більше схоже на гру, а отже, це чудовий спосіб провести час усією сім’єю. І варто пам’ятати, що ця книга здатна довго бути розвагою, потрібно лише дати волю власній та дитячій фантазії.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.