Понеділок, 13 травня

Скільки по часу тривала найдовша тривога в Україні?

Найголовнішою цінністю людини є життя. А повітряна тривога — це один з інструментів, щоб це життя зберегти, вчасно попередивши людей про небезпеку, що насувається.

З цією метою з початку російської війни в Україні (24 лютого 2022 року, якщо раптом хтось забув) була розроблена карта повітряних тривог України, яка доступна в режимі онлайн.

На цій карті і подібним їй можна відслідковувати усі повітряні тривоги, які оголошуються військовими адміністраціями в Україні у разі виникнення таких загроз:

  • виліт військових літаків і гелікоптерів з боліт;
  • пуск ракет;
  • випуск зграй іранських «мопедів»;
  • інші загрози повітряного характеру, у т.ч. такі, які поки що не ідентифіковані.

Області, в яких виникає загроза, позначаються на карті червоною чи помаранчевою заливкою. Незважаючи на те, що більшість дорослих українців, які залишилися у своїх будинках, квартирах і дачах чи живуть у пунктах тимчасової дислокації, вже звикли до пронизливих звуків, у кожного з нас серце кров’ю обливається від думки про те, що в страхові продовжують тремтіти наші діти, домашні вихованці і тварини… І, сидячи в укритті чи між двома міцними бетонними стінами домівки, обклавшись подушками і вкривши ковдрою ноги сонної дитини, ми вкотре гадку гадаємо, скільки разів з початку війни ми змушені були так сидіти, нервувати і притискати до серця найближчих, проскролюючи новини в Телеграм-каналах.

А тому ми зібрали для вас важливі статистичні відомості про повітряні тривоги по всій території України за весь період війни:

  • Найчастіше тривоги оголошувалися між 9 і 14 годинами дня.
  • Статистичної різниці немає між днями тижня — приблизно однакова кількість тривог відбувається кожного дня (але понеділок все ж трохи «виграє» в цьому плані).
  • Серед усього 8417 артилерійських обстрілів, зафіксованих у загальнодоступних джерелах інформації за період з 24.02.2022 по 28.06.2023, найбільше (4748) було на Дніпропетровщині, Сумщині (1455) і Харківщині (1001). Останній із них на момент написання цієї статті був лише день тому, у Запоріжжі о 22:14.
  • Усього повітряних тривог було оголошено за період війни 26832, із середньою тривалістю кожної 58 хвилин 32 секунди. Це складає всього 65440 годин.
  • Найбільша кількість тривог була на Донеччині (4641), за нею йдуть Харківщина (2330), Дніпропетровщина (2081), Запоріжжя (2032), Київщина (1964) і Миколаївщина (1847). Найменша кількість тривог була на Буковині (317) і Закарпатті (296).
  • Найбільш тривалою була тривога в місті Нікополь (на карті вище місто позначене червоним квадратиком), де 18.07.2022 тривога тривала безперервно 18 годин 43 хвилини 8 секунд. Вона ж є найдовшою за 2022 рік і наразі найдовшою за весь період війни.
  • Якщо говорити про обласну тривогу загалом (а не про конкретне місто), то в області максимальна тривалість тривоги була на Херсонщині 25.01.2023. Вона тривала 14 годин 44 хвилини 57 секунд. Вона ж є найдовшою за 2023 рік.

Найперша зафіксована повітряна тривога в Україні після початку цієї війни була близько 7-ї ранку 24 лютого на Львівщині, а потім — у Києві близько обіду. Того дня тривогу вмикали лише ще у Вінниці і на Чернігівщині. Вже наступного дня тривоги стали систематично вмикатися по всіх областях України.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.