Понеділок, 13 травня

Чому кліматична техніка це запорука комфорту у приміщенні та якою вона буває

Сприятливий мікроклімат є одним з ключових факторів комфортного й безпечного життя. Особливо зараз, коли усі роблять максимально герметичні оселі задля підвищення енергоефективності (тобто гарного утримання тепла/прохолоди у кімнатах), відрізають себе від свіжого повітря й зупиняють повітрообмін. 

Побутова кліматична техніка використовується для контролю складу, температури, вологості та інших параметрів якості повітря. Незалежно від погоди на вулиці — будь то спека, морозна зима чи підвищена вогкість після дощу — прилади формують приємну атмосферу для усіх, хто знаходиться в домі. Розповідаємо, яка кліматична техніка є найпопулярнішою та розглядаємо її роль у створенні найоптимальніших умов для життя.

Джерело: https://alterair.ua/otoplenie/dlya-doma 

Навіщо потрібна кліматична техніка?

Це необхідність, якщо ви хочете забезпечити повний комфорт для мешканців квартири чи, наприклад, працівників офісу. Клімат-техніка відповідає за:

  1. Доставку свіжого повітря з вулиці та скид відпрацьованих газів в атмосферу, щоб запобігти задусі та іншим недолікам поганого повітрообміну. 
  2. Регулювання температури. Щоб почуватися добре, нам обов’язково необхідно підігрівати приміщення взимку й охолоджувати їх, якщо на вулиці спекотно.
  3. Контроль вологості. Занадто висока чи низька вогкість в кімнатах негативно впливає на здоров’я і самопочуття. Виникають такі проблеми, як сухість шкіри та слизових оболонок, проблеми із диханням тощо.
  4. Очищення повітря. Забруднена атмосфера — це серйозна, але вельми поширена проблема, бо під час провітрювання без фільтра у квартиру залітають комахи, пил, пилок рослин та інші алергени.
  5. Зменшення енерговтрат. Системи з рекуперацією або прилади, що використовують альтернативні джерела енергії, суттєво знижують споживання електроенергії й навантаження на опалення та кондиціонування.

Види кліматичної техніки для дому

Якість повітря приміщенні можна корегувати за допомогою різноманітної побутової техніки, яка відповідає за різні аспекти мікроклімату. 

Найпопулярніші варіанти:

Вентиляційні установки

Вентсистеми забезпечують цілодобовий повітрообмін у будинку. Припливні установки закачують свіже повітря з вулиці. Перед тим, як попасти у кімнати, потік очищується та корегується за температурою. З іншого боку працює витяжна система — вона видаляє відпрацьоване повітря, а разом із ним СО2, пил, запахи та інші шкідливі домішки. Припливно-витяжні вентиляційні установки відповідають одразу за 2 процеси, а приладдя с рекуперацією тепла використовує тепло витяжного потоку для підігріву (чи охолодження) припливного повітря. 

Кондиціонери

Використовуються для регулювання температури та іноді вологості та свіжості у приміщенні. Насамперед вони охолоджують повітря влітку, але деякі моделі й обігрівають будинок у режимі «зима». З останнім особливо гарно справляються інверторні кондиціонери.

Устаткування для обігріву

Для опалення використовуються різні види техніки, зокрема конвектори, радіатори, котли, теплові насоси, тепловентилятори, системи «тепла підлога» та інше приладдя, котре допомагає підтримувати комфортну температуру в холодний сезон року. У більшості випадків, опалення працює на електроенергії, газі чи твердому паливі.

Зволожувачі та осушувачі повітря

Прилади використовуються для корегування рівня вологості в приміщенні, що особливо корисно для людей, котрі проживають у надто сухому чи вогкому кліматі. 

Як підібрати кліматичну техніку для свого дому чи офісу

Дійсно, підбір правильної техніки може стати складним завданням, тому даємо вам кілька порад, які допоможуть швидше набути ясності, яка кліматична техніка в Києві є оптимальною для купівлі.

Визначте потреби будинку та мешканців. Наприклад, якщо у котеджі живуть тільки влітку, потрібен лише кондиціонер, але якщо ви будете проживати у будинку цілий рік, знадобиться й ефективна система опалення. Можливо, ви хочете контролювати вологість повітря або провітрювати кімнати виключно крізь фільтри. Таким чином з’ясування певних потреб допоможе зрозуміти, яку клімат-техніку слід розглянути у першу чергу.

Розраховуючи потреби, врахуйте об’єми приміщень — вона суттєво впливає на потужність та кількість необхідних приладів. Не менш важлива енергоефективність приладів. Шукайте техніку з високим класом енергоефективності — це допоможуть знизити споживання електроенергії у період експлуатації системи.

Зверніть увагу на репутацію бренду, переглянувши відгуки користувачів — краще буде обрати перевіреного виробника, який завоював топове місце на ринку. Окрім цього, перевірте ліцензії, гарантії та можливість легкого обслуговування цієї моделі у вашому місті. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.