А де ваш Томос, Сталіним підписаний – резонанса заява Порошенка у бік РПЦ

Ніхто не має права закривати перед українцями двері до храму та визначати хто є канонічним, а хто неканонічним, як це робить Москва. Також українець не має питати, якому патріархату належить церква, бо він до Бога йде, і загалом вся церква має бути єдиною.

Пише 24 канал

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у Вінниці, куди привіз Томос про автокефалію Православної церкви України.

Зокрема, політик подякував Вселенському патріарху Варфоломію “за його зусилля та тверду позицію у питанні надання Україні Томосу”.

“Я ще раз хочу подякувати Його Всесвятості Вселенському патріарху Варфоломію за віру, за мудрість, за сміливість і рішучість, бо та кількість погроз, з якими зіткнувся Його Всесвятість, перевищує всі розумні межі.А подивіться як він продемонстрував свою любов до нас, українців, до нашої української церкви і до нашої держави”, – підкреслив гарант.

Водночас він наголосив, що ніхто не має права перед українцями закривати двері храму Божого, визначати хто є канонічним, а хто неканонічним.

І от зараз наша церква є канонічною, а нехай вони зараз самі розберуться, покажуть Томос… А де їхній Томос? Сталіним підписаний? Ось це все з цього і починалось. Правда – її не сховаєш,
– наголосив президент.

Також Порошенко зауважив, що двері кожного храму мають бути відкритими перед українцями.

“І українець не має питати, якому патріархату належить церква, бо він до Бога йде. І вся церква має бути єдиною”, – підсумував український лідер.

 

 

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.