30 речей, з яких починаються зміни на краще

Для змін в житті потрібні дії, але іноді просто не знаєш, з чого почати. Ось 30 порад, які допоможуть.

1. Будьте чесні з самим собою

Не брешіть собі – як щодо того, що правильно, так і про те, що потрібно змінити. Будьте чесні з собою щодо своїх досягнень і того, ким ви хочете стати. Виключіть брехню з усіх аспектів свого життя. Тому що ви єдина людина, на яку ви завжди можете розраховувати.

Досліджуйте себе, щоб зрозуміти, ким ви є насправді, без ілюзій і самообману. Зробіть це один раз, і далі вам буде простіше зрозуміти, як ви живете, як хочете жити і як цього домогтися.

2. Не бійтеся проблем

Ваші проблеми не характеризують вас. Вашу особу визначає те, як ви реагуєте на них і як ви звикли їх вирішувати.

У більшості випадків проблеми не вирішуються, поки ви не почнете щось з ними робити. Не обов’язково присвячувати цьому весь свій час – почніть робити хоч що-небудь. Крихітні кроки в потрібному напрямку – це набагато краще, ніж відсутність руху взагалі.

3. Проводьте час з правильними людьми

Правильні люди – це ті, спілкуванням з якими ви насолоджуєтеся. Це люди, які цінують вас і підтримують на правильному шляху. Вони змушують вас відчувати себе живим, приймають вас таким, яким ви є зараз, але і готові беззастережно прийняти того, ким ви хочете стати.

4. Зробіть своє щастя пріоритетом

Ваші потреби дуже важливі. Якщо ви не цінуєте себе, чи не доглядаєте за собою і не вважаєте, що ваші потреби важливі, ви тільки ускладнюєте собі життя.

Пам’ятайте: можна піклуватися про себе, не нехтуючи потребами оточуючих. І коли ваші особисті потреби будуть задоволені, ви набагато краще зможете допомогти тим, хто потребує вашої допомоги.

5. Будьте собою, щиро і з гордістю

Якщо ви намагаєтеся бути кимось іншим, ви втрачаєте себе. Припиніть це, не соромтеся бути собою. Прийміть свою індивідуальність, наповнену ідеями, силою і красою. Будьте тим, ким ви себе відчуваєте, будьте кращою версією себе.

6. Навчіться цінувати “зараз” і жити в ньому

Прямо зараз відбувається диво. Зараз – це єдиний момент життя, в якому ви можете бути впевнені. Зараз – це життя.

Так що досить думати про те, які великі речі ви зробите в майбутньому, і перестаньте переживати про те, що ви зробили або не зробили в минулому.

Вчіться перебувати тут і зараз і переживати життя по ходу його течії, не повертаючись у думках в минуле і не забігаючи вперед. Цінуйте світ за його красу прямо зараз.

7. Починайте цінувати уроки, які можна витягнути з помилок

Помилки – це нормально, це сходинки до прогресу. Якщо ви не помиляєтеся, значить, не сильно намагаєтеся чогось досягти і не вчитеся.

Ризикуйте, помиляйтеся, програвайте, падайте, а потім піднімайтеся і пробуйте знову. Цінуйте те, що ви штовхаєте себе вперед, вчитеся, ростете і виправляєте свої помилки.

До значних досягнень майже завжди веде звивиста стежка, повна невдач і падінь. Так що чергова помилка, яку ви так боялися зробити, може бути пов’язана з найбільшим досягненням за все життя.

8. Будьте ввічливі з собою

Якби у вас був друг, який розмовляв з вами так, як ви іноді дозволяєте говорити з собою в думках, як довго ви терпіли б його? Якщо ви лаєте себе подумки або навіть вголос, ви тим самим дозволяєте іншим людям так само ставитися до вас.

Якщо ви не поважаєте і не любите себе, ніхто не буде цього робити.

9. Насолоджуйтесь тим, що у вас є

Багатьом здається, що вони будуть щасливі, якщо досягнуто якогось рівня в житті – рівня, на якому живуть інші люди, наприклад начальник в окремому крутому кабінеті або знайомий, який побудував особняк на пляжі.

На жаль, досягти цього не так просто, на це потрібен час. А коли ви нарешті зробите це, придумаєте собі нові досягнення, яких не вистачає, щоб бути щасливим. І так ви будете працювати все життя, щоб домогтися чогось нового, при цьому зовсім не задовольняючись плодами своєї праці.

Навчіться розслаблятися і отримувати задоволення від того, що у вас вже є. Невелику практику подяки можна влаштовувати щоранку – просто думати про те, що у вас є, і відчувати вдячність за це.

10. Вчіться самостійно знаходити щастя

Якщо ви чекаєте, що хтось зробить вас щасливим, то багато втрачаєте. Посміхайтеся просто тому, що ви можете. Виберіть для себе щастя. Будьте щасливі з собою, з таким, яким ви є прямо зараз, і нехай ваш шлях у завтрашній день буде наповнений позитивом.

Щастя часто знаходиться саме тоді, коли ви вирішуєте знайти його, і там, де ви вирішили це зробити. Так що, якщо ви приймете рішення знайти щастя в теперішньому моменті, швидше за все, ви це зробите.

11. Дайте шанс своїм ідеям і мріям

У житті рідко випадає шанс, частіше ви самі повинні знайти його. У вас ніколи не буде повної впевненості в тому, що ваша ідея спрацює, але можете бути впевнені на сто відсотків: якщо нічого не робити, ідея точно не спрацює.

У більшості випадків ваші ідеї гідні спроб втілити їх. І неважливо, чим це закінчиться: успіхом або черговим життєвим уроком. Ви виграєте в будь-якому випадку.

12. Повірте в те, що ви готові для наступного кроку

Ви вже готові! Подумайте про це. У вас вже є все, що потрібно для наступного маленького кроку вперед. Так що прийміть можливості, які відкриваються перед вами, і погодьтеся на зміни. Це подарунок, який допомагає вам зростати.

13. Почніть заводити нові стосунки

Заводите нові відносини з надійними, чесними людьми, які поважають вас і приймають ваші зміни. Вибирайте друзів, якими будете пишатися, людей, якими ви захоплюєтеся і які відповідатимуть взаємністю на вашу любов і відданість. 

14. Дайте шанс людям, яких ви зустрічаєте

Це звучить жорстко, але у вас не вийде зберегти дружні відносини з усіма. Люди змінюються, і пріоритети теж. У той час як одні відносини відходять у минуле, інші міцніють.

Цінуйте можливість завести нові відносини, відмовившись від старих, які відслужили своє. Заводьте нові відносини, усвідомлюючи, що ступаєте на незнайому територію.

Будьте готові вчитися, будьте готові до проблем і завжди будьте готові зустріти людину, яка може просто змінити ваше життя назавжди.

15. Змагайтеся тільки з минулою версією себе

Надихайтеся чужим прикладом, цінуйте інших людей, вчіться у них, але ніколи не змагайтеся з іншими. Це марна трата часу.

Ви постійно змагаєтеся тільки з однією людиною – з самим собою.

Змагаєтеся, щоб перемогти себе, стати ще кращими. Поставте собі за мету знову і знову перевершувати особисті рекорди – тільки таке змагання принесе вам користь.

16. Навчіться радіти чужим перемогам

Почніть помічати, що вам подобається в інших людях, і говорити їм про це. Визнання того, що люди навколо вас чудові, веде тільки до хорошого. Так що радійте за тих, хто домагається успіхів. Вболівайте за них, щиро бажайте їм перемоги, і рано чи пізно ці люди почнуть вболівати за вас.

17. Підтримуйте себе у важких ситуаціях

Коли в житті настають важкі часи, не забувайте підбадьорювати себе. Зробіть пару глибоких вдихів і видихів і нагадайте собі, що важкі випробування зроблять вас сильнішими.

Згадайте свої перемоги і досягнення, все правильне, що є у вас в житті. Сконцентруйтеся на тому, що у вас вже є, а не на тому, чого не вистачає.

18. Навчіться прощати себе та інших

Всім коли-небудь було боляче від своїх невірних рішень або від вчинків інших людей. І хоча цілком нормально болісно сприймати такий досвід, іноді страждання занадто затягується. Ми переживаємо цей біль знову і знову і цим тільки продовжуємо неприємний період в житті.

Єдині ліки від цього – прощення. І це не означає, що ви забуваєте минуле або забуваєте про те, що трапилося. Це означає, що ви даєте зникнути образі і болю і залишаєте цю подію в пам’яті як корисний життєвий досвід, не більше.

19. Почніть піклуватися про оточуючих

Проявляйте турботу про оточуючих, вказуйте їм вірний шлях, якщо знаєте його. Чим більше ви допомагаєте іншим, тим більше допомагають вам. Любов і доброта завжди повертаються.

20. Слухайте свій внутрішній голос

Якщо це допомагає, обговорюйте свої ідеї з близькими людьми, але кінцеві рішення приймайте, спираючись на свою інтуїцію. Будьте чесні з собою, говоріть те, що повинні, і чиніть так, як велить вам серце.

21. Стежте за рівнем стресу

Заспокойтеся, дихайте глибше. Зупиніться і перерозподіліть свої сили, щоб потім знову рухатися вперед з ясним розумінням мети.

Коли ви завалені роботою, невеликий перепочинок може освіжити ваш розум і підвищити продуктивність. Крім того, короткі перерви дають вам можливість озирнутися назад і оцінити, чи всі ваші дії були спрямовані на досягнення мети.

22. Почніть помічати красу маленьких речей

Замість того щоб чекати великих подій на кшталт весілля, народження дітей, просування по службі або виграшу в лотерею.

Шукайте щастя в маленьких моментах, незначних, на перший погляд, речах, які відбуваються кожен день.

Чашка ароматної кави рано вранці, смачний тост і запах домашньої їжі; щастя розділити момент з тими, кого ви любите; радість від того, що ви тримаєте за руку свого партнера. Навчіться помічати ці маленькі задоволення, і ваше життя стане куди більш приємною.

23. Навчіться приймати недосконалості

Запам’ятайте: досконалий не означає хороший. Одне з найбільших випробувань для людей, які хочуть поліпшити себе і весь світ, – навчитися приймати речі такими, якими вони є.

Іноді набагато краще прийняти світ і людей такими, якими вони є, а не намагатися підігнати їх під неймовірні ідеали. Це не означає, що потрібно погодитися на посереднє життя, відмовившись від будь-яких змін. Просто деколи варто приймати речі навіть тоді, коли вони неідеальні.

24. Рухайтеся до своїх цілей кожен день

Про що б ви не мріяли, починайте наближатися до цього, не пропускаючи жодного дня. Кожен маленький крок, маленька дія і досягнення наближають вас до мети.

Багато з нас хоч раз в житті замислювалися про те, що потрібно йти за покликанням, але тільки одиниці дійсно починають працювати над цим. Працювати над цим – значить поступово і неухильно рухатися до кінцевої мети.

25. Будьте відкриті в своїх почуттях

Якщо ви страждаєте, дайте собі час, щоб пережити це. Але не зачиняйтеся і не намагайтеся забити своє страждання в дальній кут свідомості. Поговоріть з близькими людьми, розкажіть їм правду про те, як ви себе почуваєте, дайте їм вислухати вас. Цей простий спосіб – випустити свої переживання назовні – буде першим кроком до того, щоб пережити страждання і знову відчути себе добре.

26. Візьміть на себе відповідальність за своє життя

Приймайте свій вибір і свої помилки і будьте готові їх виправити. Якщо ви не візьмете на себе відповідальність за своє життя, хтось інший зробить це, і тоді ви станете рабом чужих ідей і мрій, замість того щоб бути першопрохідцем на своєму шляху.

Ви єдина людина, яка може контролювати наслідки своїх дій. Так, це не завжди буде просто, у кожного з нас буде безліч перешкод. Але ви повинні взяти відповідальність за будь-яку ситуацію в своєму житті і подолати ці перешкоди.

27. Активно підтримуйте найважливіші відносини

Принесіть чесність і справжню радість в стосунки з коханими людьми – просто говоріть їм, як багато вони для вас означають, і робіть це регулярно. Ви не можете багато значити для всіх людей, але для деяких ви – це все.

Вирішіть для себе, хто ці люди, і бережіть їх, як найбільшу коштовність.

Пам’ятайте: вам не потрібна певну кількість друзів – вам потрібні друзі, в яких ви впевнені.

28. Зосередьтеся на тому, що можете контролювати

Ви не можете змінити все, але завжди можете на щось вплинути. Витрачати свою енергію, талант і емоції на речі, які знаходяться поза вашим контролем, – кращий спосіб відчути безсилля і розчарування. Тому направляйте свої сили тільки на ті речі, які можете змінити.

29. Концентруйтесь на можливостях і позитивному сході

Перш ніж людина зробить щось, вона повинна повірити в те, що зможе це зробити. Відмінний спосіб уникнути негативних думок і руйнівних емоцій – викликати позитивні емоції, які володіють куди більшою силою.

Прислухайтеся до свого внутрішнього діалогу та змініть негативні думки і установки на позитивні. Незалежно від того, як складається ситуація, концентруйтеся на тому, чого ви хочете, а потім робіть наступний крок вперед.

Ви не можете контролювати все, що відбувається з вами, але ви можете контролювати свою реакцію на те, що відбувається. Життя будь-якої людини включає в себе позитивні і негативні моменти, і від того, на яких саме моментах ви концентруєтесь, залежить ваше щастя і успіх в житті.

30. Усвідомте, наскільки ви багаті, прямо цю годину

Американський письменник Генрі Девід Торо одного разу сказав: «Багатство – це здатність повною мірою відчути життя.

У важкі часи дуже важливо бачити все хороше, що у вас є. Ви не лягаєте спати голодним, вам не доводиться ночувати на вулиці, у вас є вибір, що носити.

У вас є необмежений доступ до чистої питної води і медичного догляду. У вас є доступ до Інтернету, ви можете читати.

Багато людей в нашому світі скажуть, що ви дуже багаті, так що будьте вдячні за все, що у вас є ».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: