26 років приниження і ненависті, прокльонів та злоби…

286
Філарет

Він через це пройшов! 26 років приниження і ненависті, прокльонів та злоби…Його щоденно обливали тоннами багна брехні з церковних амвонів декількох держав, списали томи проплачених статей, а він мовчав.

Йому говорили: «Захищайся!», а він, як його Бог, смиренно прийняв на себе приниження: мовчав, не відповідав, не воював, а собі, як і всім нам, говорив одне: «Добро завжди перемагає зло!». 

Добро перемогло! 26 років смирення й приниження перетворилися в перемогу Правди над неправдою!

Патріарше Філарете, спасибі Вам за сучасний приклад Христа в житті людини — Ви наш Патріарх!

Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (в миру: Михайло Антонович Денисенко; нар. 23 січня 1929, Благодатне, Амвросіївський район, Сталінська округа, Українська СРР) — український православний церковний діяч, архієрей. Третій предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), Патріарх Київський і всієї Руси-України (з 1995).

Народився у Благодатному, Донецька область, УРСР. Випускник Московської духовної семінарії Російської православної церкви. 1950 року прийняв чернецтво. Єпископ Лузький (1962), Віденський і Австрійський (1962–1964), Дмитровський (1964–1966); митрополит Київський і Галицький, екзарх України Російської православної церкви (1966–1990). Після смерті московського патріарха Пимена в 1990 році став місцеблюстителем московського патріаршого престолу.

Був одним із кандидатів на нового патріарха, але вибори програв. Ініціював перейменування Українського екзархату РПЦ на Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП), залишився її митрополитом (1990–1992). Внаслідок здобуття Україною незалежності 1991 виступив поборником відновлення української церковної самостійності. 1992 узяв участь у відновленні автокефалії — Української православної церкви Київського патріархату.

Богдан Тимошенко

Джерело: Starko