19 дітей отруїлися під час відпочинку в приватній садибі в Карпатах

19 дітей із туристичної групи, яка приїхала у Карпати з Кропивницького, потрапили до лікарні після харчового отруєння в приватній садибі «Скита» на Прикарпатті. Про інцидент повідомила франківська Держспоживслужба, не уточнивши, чим саме отруїлися діти. Потерпілі були у групі з понад 50 туристів. Наразі всіх дітей виписали з лікарні, у садибі проводять перевірку. У коментарі ZAXID.NET у садибі «Скита» зазначили, що наразі очікують результатів розслідування та висновків досліджень лабораторії. Керівник садиби Олег Молдавчук також припустив, що діти могли отруїтися ще до прибуття на відпочинок, оскільки мали із собою їжу в потязі та, за його словами, харчувалися не тільки у садибі.

Як у понеділок, 16 січня, повідомило управління Держспоживслужби в Івано-Франківській області, інцидент стався ще у п’ятницю, 13 січня. До лікарні у Надвірній доставили 19 дітей із туристичної групи, яка відпочивала у приватній садибі «Скита» у Ворохті.

За даними Держспоживслужби, туристи з Кропивницького приїхали у Карпати 12 січня. Це була група із 45 дітей та 7 дорослих. Туристи проживали та харчувалися в приватній садибі «Скита». Вже наступного дня, 13 січня, частина дітей відчула погіршення здоров’я.

«Діти скаржились на загальну слабкість, нудоту, блювоту, біль в животі, підвищення температури тіла до 37,5-38 градусів та пронос до 4-6 разів на добу. 14 дітей були госпіталізовані до Надвірнянської дитячої лікарні та 5 дітей до інфекційного відділу Надвірнянської ЦРЛ з попереднім діагнозом «гострий гастроентероколіт, ентероколіт». Стан хворих у п’яти осіб – середнього ступеня важкості та у 14- легкого ступеня важкості», – йдеться у повідомленні Держспоживслужби.

У неділю, 15 січня, спеціалісти розпочали санітарно-епідеміологічного розслідування спалаху та перевірку харчових продуктів в приватній садибі «Скита» у Ворохті. «Для лабораторного дослідження відібрано 30 змивів на патфлору з об’єктів навколишнього середовища та 1 пробу води питної для мікробіологічного та санітарно-хімічного дослідження»,– додали у Держспоживслужбі.

Про випадок епідеміологи проінформували місцеву владу та поліцію. Уточнюється, що наразі усі 19 дітей виписані з лікарні. Протиепідемічні заходи з локалізації та ліквідації в захворювання тривають.

У коментарі ZAXID.NET у садибі «Скита» зазначили, що наразі очікують результатів розслідування та висновків досліджень лабораторії. Керівник садиби Олег Молдавчук також припустив, що діти могли отруїтися ще до прибуття на відпочинок, оскільки мали із собою їжу в потязі та, за його словами, харчувалися не тільки у садибі.

«Дуже прикрий інцидент, однак наразі немає ще ні результатів аналізів, ні розслідування. Наразі всі діти виписані з лікарні. Є велика ймовірність, що діти приїхали вже з інфекцією, у нас весь персонал здоровий. Діти з потяга мали багато своєї домашньої їжі, стан якої у потязі міг бути сумнівний, і харчувалися дітки їжею не лише у нас на кухні. Крім того, і слідчими, і інспекторами санітарної служби зафіксовані факти споживання дітьми чіпсів, сухариків, мівіни сухої, магазинних супів», – зазначив Олег Молдавчук.

Також він додав, що персонал садиби «максимально допомагав дітям і вихователям усю ніч». За його словами, на групу із 46 дітей було всього 4 вихователі. «Керівники групи нам сказали, що розуміють, що скоріш за все отруєння вже мав один хлопчик з групи до заїзду і, ймовірно, заразив інших. Наразі ми чекаємо результатів розслідування та висновків експертів та лабораторій», – сказав Олег Молдавчук.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.