Понеділок, 14 жовтня

10 ознак кризи середнього віку

Дана стаття допоможе вам швидко визначити чи є у вас криза середнього віку, а також пояснити, чому це може стати неймовірно позитивним досвідом.

Криза середнього віку – довгостроковий емоційний стан (депресія) пов’язаний з переоцінкою свого досвіду в середньому віці -Вікіпедія

«Криза середнього віку настає в районі 40 років, коли людина оглядається на своє прожите життя і думає:« і це все? ». Через 10 років криза закінчується, коли людина знову озирається назад і розуміє, що не все так погано» – Дональд Річі.

Криза середнього віку – період випробувань і невизначеності, який може як лякати, так і міняти людину, або і те, і інше одночасно. Дуже часто, даний період несе за собою ряд емоцій, думок і фізичних змін.

10 ознак кризи середнього віку:

1. Паніка щодо проблем зі здоров’ям. Цілком природно з віком починати більше дбати про своє здоров’я. Всі розуміють, що здоровий спосіб життя допомагає прожити довше.
Саме тому не дивно, що криза середнього віку викликає постійні переживання щодо свого здоров’я.

2. Порівняння себе з оточуючими. Багатьма людьми рухає успіх. Вони починають порівнювати свої банківські рахунки, одяг, машини, будинки і т.д. з тим, що є у їх друзів і навіть родичів. Криза середнього віку – це той час, коли багато хто досягає межі своєї кар’єри, можливостей та інших показників успіху. Коли людина усвідомлює це – вона буде схильною до того, щоб починати порівнювати своє життя з життям оточуючих.

3. Одержимість тим, щоб скинути вагу / прийти в форму. Бажання скинути зайві кілограми або привести своє тіло в форму – це прекрасно в будь-якому віці. Проте, до тих, хто переживає кризу середнього віку, дуже часто приходить жаль. Вони думають, що вони могли б зробити інакше, що могли б стати кращими.  
Подібні питання дуже часто приходять людям в голову, особливо тим, хто відчуває кризу середнього віку.

4. Думки про свою значущість. Як було сказано раніше, людина, що переживає кризу, часто порівнює себе з іншими. Більше того, вона буде ще і порівнювати себе справжню з тією, ким була раніше. Чи вдалося реалізувати свій потенціал? Чи вдалося досягти успіху?

5. Бажання кинути свою роботу. Запитайте будь-кого, кому доводиться самому заробляти собі на життя, і всі дадуть відповідь вам, що працювати – це не круто. Далеко не всім вдається знайти те заняття, яке буде одночасно приносити і дохід, і задоволення.

Коли людина в 40-50 років ненавидить свою роботу, вона починає все частіше замислюватися про те, чому ж вона все це терпить. Їй хочеться все кинути і просто насолоджуватися життям.

6. Депресія (або її симптоми). Як кажуть психологидепресія дуже часто починається у людей середнього віку. На жаль, дуже багато людей під час кризи середнього віку втрачають своє «я». Дана втрата дуже серйозна, тому що вона впливає на хімічні процеси в головному мозку. Це, в свою чергу, може привести до виникнення депресії або до появи схожих на неї симптомів.

7. Думки про смерть і сенс життя. Всі ми знаємо, що смерть неминуча, але незважаючи на це, деякі вважають, що краще ігнорувати даний факт. Сумна правда в тому, що чим старше ми стаємо – тим ближче ми до смерті. Термін «середній вік» має на увазі під собою, що ми досягли середини нашого життєвого шляху. Не дивно, що ті, хто страждає кризою середнього віку, частіше замислюються про смерть і сенс життя.

8. Імпульсивні покупки. Це трапляється навіть частіше, ніж ви можете собі уявити. Дослідження показують, що по крайній мірі 1/3 чоловіків у віці 40-59 років роблять дорогі покупки. У більшості випадків, це дорогі машини. Жінки теж так роблять, але на відміну від чоловіків, вони витрачають гроші на ботокс, пластичну хірургію та інші маніпуляції над своєю зовнішністю. Це дорогі речі, а ще частіше, люди середнього віку, які переживають кризу скуповують все на своєму шляху: вазочки, картини, купу одягу.

9. Несподівані зміни в поведінці. Одна з явних ознак кризи середнього віку – нестабільна поведінка. Людина 45-ти років, що активно відвідує нічні клуби безсумнівно викличе здивування в оточуючих, точно так само як і людина 50-ти років, яка заявилася п’яною в офіс. Подібна поведінка є результатом того, що людині починає здаватися, що їй вже нема чого втрачати.

10. Коли люди кажуть, що у тебе криза середнього віку. Гаразд, подібне можна зустріти не так вже й часто, але іноді, саме погляд з боку може допомогти людині усвідомити, що саме з нею відбувається.

Люди, які відчувають кризу середнього віку, втрачені і шукають відповіді. Вони відчайдушно намагаються розібратися в тому, що ж саме з ними відбувається. Іноді, саме чесна і точна стороння оцінка може їм в цьому допомогти.

Криза середнього віку – це спроба відродити своє життя під час перехідного періоду. Немає ніякої необхідності в тому, щоб відчувати і миритися з негативними емоціями і думками, які лише заберуть ваші сили.

Кризу можна пережити по-іншому: з позитивним настроєм.

Цінуйте кожен момент життя. Таким чином, ви будете змінюватися лише в кращу сторону.

Джерело

 


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.