Вівторок, 12 грудня

Звільнений львівський митник відсудив посаду та понад 160 тис. грн

Львівський окружний адміністративний суд скасував наказ про звільнення львівського митника Івана Науменка, поновив його на посаді начальника одного з відділів митного поста «Смільниця» та зобов’язав митницю виплатити йому понад 160 тис. грн зарплати за час вимушеного прогулу.

Джерело: ZAHID.NET.

Як вказано у рішенні суду, яке оприлюднили у судовому реєстрі у жовтні 2023 року, Іван Науменко у липні 2021 року був призначений на посаду начальника відділу митного оформлення №1 митного поста «Смільниця». У березні 2023 року його було звільнено з посади за угодою сторін. Іван Науменко був не згідний зі своїм звільненням та звернувся до суду, щоб поновитись на посаді.

Іван Науменко стверджував, що написав заяву на звільнення під психологічним тиском і не мав наміру звільнятись. Митник також розповів, що у заяві про звільнення не вказав відколи його варто звільнити з посади та після цього подав ще одну заяву – про відкликання свого звільнення. Іван Науменко заявив, що через погане самопочуття перебував на лікарняному і з наказом про звільнення ознайомився лише на початку квітня.

Представник Львівської митниці повідомив, що Івана Науменка було звільнено на підставі його заяви без жодного примусу.

Свідок, який 16 березня разом з Іваном Науменком перебував у кабінеті в.о. начальника Львівської митниці, розповів, що «причини необхідності написання заяви про звільнення йому не повідомляли, лише було сказано, що якщо він не напише заяву, будуть наслідки».

У рішенні суду не вказано причини звільнення Івана Науменка, проте журналіст 1+1 Тарас Середич заявляв, що інспектора Івана Науменка звільнили нібито через пропуск буса з контрабандною технікою Apple.

Справу розглянула суддя Наталія Сподарик, яка дослідила усі матеріали справи та скасувала наказ про звільнення Івана Науменка. Суддя зобов’язала митницю поновив його на посаді та виплатити йому понад 160 тис. грн зарплати за час вимушеного прогулу.

Рішення суду в частині поновлення Івана Науменка на посаді начальника відділу митного оформлення №1 митного поста «Смільниця» та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу (суми за один місяць у розмірі 24,4 тис. грн) підлягає до негайного виконання. Загалом на рішення суду ще може бути подана апеляція.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.