Звільнений після переатестації екс-начальник ДАІ Львова поновився на посаді через суд

Екс-начальник ДАІ Львова Богдан Мицак

Екс-начальник ДАІ Львова Богдан Мицак

Скандальний екс-начальник ДАІ Львова Богдан Мицак, якого у березні в результаті переатестації звільнили з роботи у Києві (про це повідомляла особисто глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе) через суд поновився на посаді в київській поліції. Про це стало відомо з реєстру судових рішень.

На початку вересня Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Богдана Мицака до Нацполіції України, зобов’язавши поліцію поновити Мицака на посаді старшого інспектора з особливих доручень в головному управлінні Нацполіції Києва. Окрім того Мицак відсудив у поліції 47,5 тис. грн за час вимушеного прогулу.

Водночас це рішення суду ще не набрало чинності, оскільки Нацполіція на початку жовтня оскаржила його в апеляційній інстанції.

У постанові Львівського окружного адміністративного суду вказано, що Богдан Мицак проходив переатестацію з листопада 2015 р. по січень 2016 р. Наказ про його звільнення прийняли на початку березня.

Відомо, що під час переатестації Богдан Мицак набрав 25 балів (мінімально допустимий рівень) з тесту на загальні навички і 23 бали (на два бали нижче допустимого) з тесту на знання законодавства. Зважаючи на ці результати атестаційна комісія одноголосно проголосувала за те, що він не відповідає займаній посаді.

Однак суд вирішив, що рішення атестаційної комісії було необ’єктивним. «Суд вважає, що в рішенні атестаційної комісії відсутні обґрунтування та мотиви прийнятого рішення. Так, в атестаційному листі відсутні відомості щодо неналежного виконання позивачем своїх службових обов’язків», – йдеться у постанові Львівського окружного адміністративного суду.

Окрім того суд вирішив, що 23 бали з тестування на знання законодавства «не може бути достатньою і беззаперечною підставою для висновку про не відповідність позивача займаній посаді та його звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність».

Зазначимо, у київській поліції Богдан Мицак працював менше трьох місяців. До того він був начальником ДАІ Львова.

У січні 2013 року його звільнив з посади тодішній керівник ГУ МВС у Львівській області Олександр Рудяк, назвавши однією з головних причин звільнення «деякі питання особистої чистоплотності».

Після цього Богдан Мицак 14 місяців перебував у відпустці за станом здоров’я і в кінці березня 2014 року повернувся на посаду, чим викликав бурхливу реакцію у суспільстві. Своє звільнення, а також звинувачення у хабарництві Богдан Мицак всіляко заперечував. Громадські активісти провели кілька пікетів, пояснивши, що вони вважають Мицака негідним будь-якої керівної посади у правоохоронних органах.

Джерело: zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.