Зцілення молитвою. Історія дев’яти чудотворних ікон Львова та Львівщини

В Україні зберігаються чимало чудотворних ікон, які відомі неймовірними історіями зцілення людей ще здавна. З молитвою до святих віряни звертаються й досьогодні, особливо у час Різдвяного посту.

NTA зібрав історії дев’яти чудотворних ікон у Львові та на Львівщині.

Настоятель собору святого Юра у Львові, отець Роман Кравчик, розповідає, що кожна ікона має свою історію, а чудотворними їх називають неспроста.

«Ікони називають чудотворними, тому що від них діялися чуда. А чуда стаються завдяки вірі через молитву. Кожна ікона має свою історію», – каже отець Роман Кравчик у коментарі для NTA.

Найвідоміші ікони, що творять чудо

Ікона-“утішителька” зі Святої Землі

З нагоди початку різдвяного посту в собор святого Юра привезли копію ікони Пресвятої Богородиці з Вифлеєма, яка є єдиною із прославлених ікон, на якій Богородиця усміхається.

Постійне місце перебування ікони – базиліка Різдва Христового у Вифлеємі, поблизу спуску в Печеру Різдва, де народився Христос.

Отець Роман Кравчик розповідає, що цілий світ їде поклонитися до Вифлеємської ікони, яка розміщена у Вифлеємі, над печерею, де народився Христос.

«Її називають іконою Утішителькою, бо вона є завжди усміхнена. Від неї діється багато чуд, вона зараз виставлена у соборі Юра».

Ікону з Вифлеєма в собор святого Юра привіз отець Роман Кравчик. Намальована вона у 2018 році. За його словами, з цією іконою пов’язана цікава історія. Якось до собора святого Юра почав часто приходити старший чоловік, віком близько 70-ти років. Отець запитав його: «Вам подобається ця ікона?». На це чоловік відповів:

«Я багато молився, але чомусь саме ця ікона наштовхнула на спогади юнацьких років. Сам я з Тернопільщині, але вчився у Львові. Мама завжди просила, щоб я приїхав і допоміг по господарству. Але я нехтував мамою, не хотів допомагати, спішив усюди, але тільки не до мами. Чомусь мені пригадалися юнацькі роки саме перед цією іконою. Я стою, згадую і плачу, чому так чинив. Я перед іконою перепрошую свою покійну маму. Інша ікона мене на це не надихнула, тільки Вифлеємська».

Настоятель собору святого Юра зауважив, що Вифлеємська ікона є «утішителькою родин», яка допомагає кожній мамі з дітьми.

«Де мама не може сама впоратися з дітьми, то молитва до Вифлеємської ікони допомагає жінці знайти вихід із ситуації,  наставити на правильний шлях сина і доньку», – каже отець.

Упродовж Різдвяного посту в cоборі щодня служитиметься Молебень до Пресвятої Богородиці перед іконою Вифлеємської Матері Божої:

  • понеділок – субота ― після Божественних Літургій о 10-ій годині
  • неділя ― після Божественної Літургії об 11-ій годині

Перебуватиме ікона в соборі до 6 січня.

Теребовлянська чудотворна ікона Божої Матері

Теребовлянська ікона зберігається у соборі святого Юра вже 300 років. За словами отця Романа Кравчика, привезли її з міста Теребовля. Колись жителі того міста завдяки іконі змогли захиститися від татар.

«Чим вона прославилася? Вона захищала Теребовлю і її мешканців. Ікона плакала, просльозилася вона не один раз. Коли вороги хотіли захопити місто, то люди зібралися у храмі перед іконою. Вони день і ніч благали Богородицю про допомогу. І сталося чудо: ікона заплакала, мури впали на ворогів. Тому ікону визнали чудотворною».

Деревнянська чудотворна ікона Божої Матері

Чудотворна ікона Божої Матері з 1990 року зберігається у Львові – у василіянському храмі Св. Андрія. Перше чудотворне дійство сталося ще у 1786 році. Тоді бездітне подружжя із села Деревня, що на Львівщині, довго молилося перед іконою Божої Матері, аби Господь благословив їх потомством. Сталося чудо: жінка у 42 роки народила хлопчика, але немовля було незрячим. Батьки не втрачали віри та щоденно відмовляли вервицю біля ікони. На празник Успіння Богородиці матір, з надією вдивляючись в образ, розповідала незрячому синові, якою милосердною є Пресвята Діва Марія. Аж тут дитя вигукнуло: «Яка гарна Мати Божа!». Хлопчина прозрів.

Львівська Ставропігійна Чудотворна ікона 

Львівська Ставропігійна Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці, яка зберігається в Успенській церкві, має давнє походження. Деталі про неї збереглися в архівних документах XVII ст., які досліджував настоятель храму – митрофорний протоієрей Ігор Бурмило. Утім, точна дата її появи та прізвище художника невідомі.

Парафіяни прикріплювали поряд з іконою спеціальні срібні воти у формі різних частин тіла. Кожна із них символізує той орган, який зцілив чудотворний образ.

Відомо, що під час воєнних лихоліть, на початку XVIII ст., віряни сховали ікону в церкві св. Анни на Голоско. Тоді цей образ також зцілив чимало людей.

У церкві Пресвятої Богородиці Всецариці, що на вул. Пилипа Орлика у Львові, зібрані мощі святих з усього світу. Прjте відомий цей храм чудотворною іконою, на честь якої церкву й освятили.

Оригінал ікони написав монах Миколай Капруліс з Афону. Сучасний образ Всецариці у Львові списаний з оригіналу, освячений e грецькому монастирі Ватопед на горі Афон. Ікона є відомою своєю чудотворною силою, тому віряни приклоняються з проханнями зцілення.

Настоятель храму отець Володимир Бачинський зауважив, що було чимало історій про чудотворні випадки зцілення. Особливо ікона допомагає людям з онкологічними захворюваннями. Також часто приходять подружжя, що планують довгоочікувану вагітність.

«Однією з таких була прихожанка, син якої перебував у комі довгий час. За її проханням, ми відвезли ікону Всецариці до лікарні, щоб прикласти її до хлопчика. Згодом жінка повідомила, що її син прийшов до тями», – розповідав отець.

До слова, у храмі зібрані майже тридцять частинок мощей угодників Божих та святих речей, привезених зі всього світу.  Також тут зберігають унікальну ікону Ісуса Христа у терновому вінку, привезена зі святої землі. Це єдине зображення Христа із заплющеними очима.

Кохавинська Ікона Божої Матері

Чудотворна ікона Божої Матері зберігається в монастирі св. Герарда у містечку Гнідичів, що на Львівщині. Вже у XVII ст. ікона набувала слави чудотворної.  Сюди масово прибували паломники. Саме потік прочан спричинив появу нового населеного пункту Кохавина.

У 1755 році прибула спеціальна церковна комісія, яка збирала свідчення про зцілення. Зокрема, стала відома історія від стриянина Антонія Ропачевського, в якого син хворів на важку форму віспи та одужав. Таких свідчень назбиралося чимало, тому у 1755 році архієпископ Вижицький проголосив ікону Матері Божої Кохавинської чудотворною.

Крехівські чудотворні ікони

У Крехівському монастирі на Львівщині зберігаються три чудотворні ікони: Верхратська Богородиця, ікона Пресвятої Богородиці родини Красовських і чудотворний образ святого Миколая.

Історія Верхратської (Крехівської) чудотворної ікони Богородиці розпочинається із Замостя, коли у 1682 році отець Ісаак Сокальський приніс iконy до монастиря. А через 6 років, на празник Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці, ікона, за переказами, почали здійснюватися перші чуда.

Одне з них – серед ночі над монастирем постав вогненний стовп. Подивитися на це диво прийшли люди із довколишніх сіл, а коли під проводом отця увійшли до храму, то побачили, що перед іконою Богородиці горіло світло, а по лику на іконі Maтepi Божої з очей спливали криваві сльози. До Богородиці у Верхратському монастирі почали приходити люди, благаючи допомоги. Всi дива, які відбувалися біля ікони, були описані й підтверджені свідками під присягою.

Чудотворну ікону Пресвятої Богородиці у монастир подарувала родина Красовських зі Львова. У сім’ї народилася сліпа донька Олександра. Побожна мати виховувала свою дочку у любові до Бога, заохочувала любити і шанувати Божу Матір. У домі була ікона Пресвятої Богородиці, до якої матір впала на коліна та благала Богородицю змилуватися над дівчинкою. Сталося чудо: дівчина прозріла. Згодом сім’я вирішила відвезти ікону до Крехова у монастир.

Чудотворний образ св. Миколая Мирликійського є одним із найстаріших у Крехівському монастирі. Про його походження немає достовірних даних. Здавна ікона приваблювала чимало прочан, тому до Крехова прибували паломники з усього світу. Найголовніше, як свідчить монастирський літопис, через молитву перед іконою ставалися численні зцілення й оздоровлення.

Водночас, як стверджують священники, скільки б див не було зафіксовано біля ікон – до кожної треба йти з щирою молитвою і вірою.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: