Золоті люди з золотими руками

Там, на війні у них у всіх єдиний і не змінний позивний. Та власне так їх часто називають люди і в мирному житті – “Док”. Сьогодні на одна з програм Львівського обласного радіо була присвячена власне їм — воєнним медикам. Журналіст Наталка Сохан запросила до студії голову Міждержавного Комітету Ротарі клубів України та Ізраїлю Мирославу Новосільську, лікаря першого добровільного медичного батальйону імені Миколи Пирогова , лікаря Олександра Бурій, медичну сестру 66 передового військового шпиталю старшого сержанта Надію Хрущ. А також по телефону зв’язалась з одним з медиків,що в цю секунду оберігає життя наших бійців неподалік сумнозвісного Широкіно. Розмова вийшла цікавою і змістовною.

Мирослава Новосільська розповіла про те, як поранені бійці  отримали кваліфіковане протезування кінцівок від кращих лікарів-протезистів Ізраїлю.

– Зараз ми шукаємо хлопців з АТО, або учасників майдану, які під час цих подій втратили зір,для протезування – зазначила Мирослава. – Для них є можливість протезування штучного ока. Це фактично ручна і дорога робота, яку погодився безкоштовно зробити один з закордонних протезистів.

За словами Мирослави, головною умовою для встановлення штучного протезу ока є наявність документів, що підтверджують статус, закордонного паспорту, та очного яблука при стовідсотковій втраті зору.

Про те, як відбувається лікування на передових позиціях оборони держави розповів  Олександр Бурій. До речі цей медик побував в найгарячіших точках антитерористичної операції в Попасній та Кримському.

Коли ми звільнили Попасну, то ворог не припинив обстрілювати місто, – розповів лікар. – Часто діставалось і лікарні. Та незважаючи не те, що в операційну залітали уламки жоден хірург ніразу не припинив операції.

Найкращим подарунком для лікаря стали дзвінки у студію його колишніх пацієнтів, які розповіли про обставини поранення і те, як медики на пеедовій рятували їм життя.

Про те, як працювали військові шпиталі під час захоплення російськими терористичними військами Дебальцевого розповіла Надія Хрущ.

Хлопці поступали до нас і в день і вночі, – зазначила вона. – часто вахко поранені та травмовані. Однак наші медики зробили все щоб жоден солдат не втратив свого життя. Часто лікарі по кілька діб приймали та слідкуали за хворими.

Сучасні проблеми та про ситуацію на фронті розповів Олександр. Він зокрема зазначив, що зараз в основному медики централізовано забезпечені всім необхідним. Однак протигрипозні препарати не будуть зайвими ніколи.

На завершення розмови Наталка Сохан від імені всіх матерів України подякувала медикам за їх роботу. За те те, що в нашій державі є такі золоті люди з золотими руками.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.