Здійснювачі мрій або топ-10 пам’ятників, які неодмінно потрібно побачити у Львові

Маєте заповітну мрію? – Приїжджайте до Львова!

Деякі із безлічі львівських пам’ятників і скульптур є чарівними, бо здійснюють мрії.

Тож, аби сповнити бажання, необхідно знати, як, в кого і де його замовити.

Мініатюрні батяри на вулицях

Батярська культура, популярна у Львові за давніх часів, мала великий вплив на місто. Саме батяри засвідчили приналежність львівської громади до класичних зразків західноєвропейського суспільства. У 2012 році у Львові з’явилося п’ять маленьких скульптур міським розбишакам, створених скульптором Володимиром Цісариком. Кожен із них заввишки всього півметра, розмістилися батяри поблизу львівських кнайп, адже ці хлопаки дуже любили галасливі бенкети і великі гучні компанії.

Львівські батяри

Львівські батяри

Фігурки потрібно торкнутися і загадати бажання. Кожен з цих героїв обдаровує людей певним таланом. Батяр у кнайпі, що у Вірменському дворику, має повний гаманець заокеанської валюти. Він сприяє фінансовому благополуччю тих, хто доторкнеться до його мішечка з грішми. Батяр-акордеоніст, який розважає гостей при вході до одного з ресторанів на площі Катедральній, ділиться з творчими людьми натхненням і успіхом у мистецтві. Батяр-трудовий мігрант допомагає заробітчанам. Він сидить на валізі на літній терасі ресторану, що на площі Ринок, 34. Розбишака біля «Дзиґи» вислухає бажання, пов’язані з дружбою. Батяр-Купідон поблизу «Віденської кав’ярні», за легендою, так закохався, що аж стоптав черевики. Мрії щодо найпрекраснішого почуття виконує саме цей хвалькуватий ловелас.

Посмішка допомагає досягти мети

Пам’ятник Посмішці

Пам’ятник Посмішці

Пам’ятник Посмішці у вигляді усміхненої риби, що біля «Дзиґи» на вулиці Вірменській, з’явився у 2000 році (скульптор Олег Дергачов). Щоб загадати бажання, варто торкнутися плавників-рук риби. Бажане обов’язково здійсниться, але за умови, що ви добра людина з хорошими намірами.

Захмелілий чеський батяр

Батяр із Праги

Батяр із Праги

Батяр родом із Праги виконує бажання, стоячи біля однойменного ресторану на вулиці Гнатюка. Він з’явився у Львові 2005 року завдяки скульптору Олегові Давиденку. За задумом автора, це – звичайний празький п’яничка, який вийшов з чеського пивного бару. Батяр вже випив не менше шести літрів пива, що для чеха є нормою.

Загадувати бажання потрібно, тримаючись за вказівний палець п’янички, піднятий вверх. Окрім того, люди часто потирають чеському батярові ще й капелюха, про що свідчить блиск останнього. Пам’ятник виконує тільки нематеріальні бажання. Вони обов’язково здійсняться, якщо ви прийшли з добрими намірами.

Перебірливий художник

Никифор Дровняк

Никифор Дровняк

Пам’ятник українському художникові-примітивісту ХХ ст. Никифору Дровняку можна знайти на площі біля Домініканського собору. Виконали його  скульптор Сергій Олешко та  архітектор Михайло Ягольник в 2005 році, відкрили ж тільки 2006 року.

Це місце є чи не найпопулярнішим серед львів’ян і туристів для загадування бажань. Щоби «замовити» щось Никифорові, необхідно потерти його великий палець чи вхопити за носа. Але подейкують, що художник перебірливий у своїх смаках і за день виконує лиш одне бажання.

Винахідники-чарівники

Ян Зег та Ігнасій Лукасевич

Ян Зег та Ігнасій Лукасевич

Ян Зег та Ігнасій Лукасевич – винахідники гасової лампи – також готові виконати будь-яке ваше бажання. Їхні скульптури можна знайти біля однойменної кнайпи на вулиці Вірменській. Щоправда, за бажання доведеться заплатити. Щоб ваші  мрії збулися, сядьте з винахідником за «стіл переговорів» і, якщо дійдете згоди, покладіть монетку в невеличку шухлядку. І чекайте здійснення мрії!

Сплячі леви

Леви біля Порохової вежі

Леви біля Порохової вежі

Безперечно, леви є візитівкою нашого міста. За твердженням істориків, у Львові їх понад чотири тисячі, проте виконують бажання не всі. Допоможуть отримати бажане леви, що сплять біля входу до Порохової вежі. Для цього потрібно стати між ними і уявити свою мрію.

Лавочка закоханих левів

Лавочка закоханих

Лавочка закоханих

Царі звірів, що на площі Ринок, допоможуть знайти взаємне кохання та охоронятимуть існуюче. Левів і ланцюг, які підтримують лавочку, викували львівські майстри під час Фестивалю ковалів у 2008 році та подарували місту. Разом із лавочкою народилася і легенда – якщо закохана пара візьметься за руки і одночасно сядуть на лавку, то їхнє кохання буде щасливим і довгим.

Мрія за монету

Львівський сажотрус

Львівський сажотрус

Забажати чогось можна й у сажотрусів. Чистильники димарів – давня і шанована професія в нашому місті. За традицією кожен порядний сажотрус повинен мати капелюха. Той, що сидить на комині на даху «Дому Легенд», капелюха на голову не надягає, бо його торкнулася криза, і він залишився без роботи. Тож він сидить з простягнутою рукою, а біля нього – капелюх, у який він збирає гроші, щоб сплатити за комунальні послуги. Якщо залізти на димар і влучити монеткою у капелюх цього бронзового чоловічка, можна загадати бажання, яке сажотрус на знак вдячності неодмінно виконає.

Мазох-бажання

Письменник Леопольд фон Захер-Мазох

Письменник Леопольд фон Захер-Мазох

Загадати бажання можна й біля пам’ятника письменнику Леопольду фон Захер-Мазоху, що на вулиці Сербській біля одноіменного ресторану. Аби чогось забажати, потрібно підійти до цього пана якнайближче і покласти свою руку в кишеню його штанів.

Всевидяче око

Всевидяче око

Всевидяче око

На розі вулиць Краківської та Шевської на стіні є Всевидяче око. Якщо стати до нього спиною, зігнутися і спробувати побачити його між своїх ніг, то бажання обов’язково здійсниться. Хоча, не кожному це вдається!

Але будьте обережні зі своїми бажаннями, бо вони мають здатність здійснюватися!

Джерело: Фотографії старого Львова

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.