Затримка авіарейсів: львівський адвокат розповів, як отримати компенсацію

Напередодні, 9 серпня, у львівському аеропорту затримали авіарейс до міста Тіват у Чорногорії. Літак мав злетіти об 11:10, втім рейс неодноразово переносили. Пасажири чекали на виліт більше 6 годин. Як правильно діяти у такій ситуації, щоб отримати компенсацію Суспільному розповів адвокат Назар Танасишин.

Літак затримали на 6 годин

Авіарейсом до Тівату на відпочинок летіла Мирослава Прокопюк. Жінка каже, що про причини затримки і точний час вильоту пасажирам не повідомляли.

“Найбільше обурювало те, що не було жодної комунікації. Ніхто нічого не пояснював ні з аеропорту, ні з авіакомпанії. Аби хоч щось дізнатися, я спускалася до прикордонників, які сидять на паспортному контролі. Врешті вони розповіли, що причиною затримки є несправність в літаку. Сказали, що, можливо, нам будуть його міняти, а, можливо, ми взагалі не вилетимо”, — каже жінка.

Згодом, близько 14:00, до пасажирів вийшов представник “SkyUp”.

“Представник авіакомпанії сказав, що вони шукають бортпровідників у Києві, тобто до нас з Києва будуть відправляти літак і вже ним нібито о 16: 20 ми полетимо у Чорногорію”, — каже Мирослава Прокопюк.

Літак вилетів о 17:30, більш ніж за годину від обіцяного часу. Мирослава каже, що буде вимагати компенсації.

“Будемо вимагати, щоб нам компенсували цей день, хоча я сумніваюся, що щось вийде, бо це чартерний літак. В них ніби передбачено, що компенсацію виплачують лише після 24 годин затримки”, — каже пасажирка.

Чому трапляються затримки авіарейсів

Кореспонденти Суспільного надіслали запит авіакомпанії “SkyUp”. Наразі відповіді не отримали. За словами директорки львівського аеропорту, затримувати рейси можуть через технічні несправності літака.

“Влітку авіакомпанії інтенсивно залучають всі літаки флоту. Звісно, інколи деякі з них можуть мати технічні несправності. На минулому тижні було декілька затримок. В такі моменти нас інтенсивно атакують пасажири, але ми намагаємося пояснити, що авіакомпанії докладають усіх зусиль, щоб якнайшвидше знайти для них інший літак, або полагодити той, який зламався”, — каже директорка аеропорту “Львів” Тетяна Романовська.

В аеропорту пасажирам радять звертатися до туроператорів.

“Закон визначає, яку саме допомогу мають надавати авіакомпанії у разі затримки рейсу. До 2 годин — нічого, потім надається холодне і гаряче харчування, а потім — готелі. Авіакомпанія дотримується цих правил. Також треба максимально контактувати із туроператорами, у яких ви купували квитки, і вимагати компенсації того втраченого часу”, — додає Тетяна Романовська.

Як отримати компенсацію за затримку літака

Директорка однієї із турагенцій Львова Олена Івандівка каже, якщо виліт затримують – пасажиру потрібно взяти в аеропорту лист про час вильоту.

“Це документ, який засвідчує, що ваш рейс був затриманий і ви вилетіли пізніше. Довідка береться перед самим вильотом, коли у вас затримується рейс — через 10 годин, через 12 годин. Тоді представники аеропорту виписують вам документ, ставлячи на ньому печатку. У вас є 14 днів, щоб звернутися із цією довідкою до туроператора, в якого ви бронювали тур, і подати її на компенсування вартості туру. Але нагадую – це не буде компенсація за рейс, це буде компенсація за втрату ночі”, — каже директорка туристичної агенції.

Адвокат Назар Танасишин радить пасажирам, яким затримали рейс, окрім довідки про час вильоту взяти ще й підтвердження реєстрації рейсу та фіксувати час затримки на табло в аеропорту. Також варто зберігати чеки. Якщо під час очікування ви купували щось в аеропорту, вони будуть підтверджувати, що ви чекали на літак. Втім, політика різних країн щодо компенсації може відрізнятися.

“Якщо ви очікуєте більше 5 годин, тоді можна говорити про те, що ви можете звернутися до перевізника із вимогою відшкодувати вартість рейсу. Це стосується рейсів до Європи і рейсів компаній, які зареєстровані у Європі. Там діє регламент Євросоюзу, який дає право на матеріальну компенсацію. Проте за українським законодавством, якщо перевізник надасть докази, що рейс затримався або не відбувся із технічних причин – він не відповідає”, — каже адвокат.

Назар Танасишин радить уважно читати договір про надання послуг.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.