Замість пільг на проїзд мешканцям Львівщини щомісяця платитимуть по 135 грн

У межах підготовки до монетизації пільг на проїзд у транспорті у Львівській області визначили мінімальний розмір щомісячної доплати пільговикам у 135 гривень. Загалом це рішення торкнеться понад 300 тис. мешканців Львівщини, однак пенсіонери не входять до цього списку.

«Ухвалено рішення встановити щомісячну грошову виплату в розмірі 135 грн. Її обчислюють як середню за вартістю проїзду в комунальному транспорті в області», – заявила директорка департаменту соцзахисту населення ЛОДА Наталія Кузяк, повідомило 25 квітня агентство «Інтерфакс-Україна».

Безпосередньо монетизація транспортних пільг, на думку пані Кузяк, може стартувати уже в червні цього року. Нагадаємо, що саме Львівська область є пілотним регіоном для впровадження експерименту з монетизацією пільг.

Розмір доплати визначили, виходячи із соціальної норми у 30 поїздок на місяць. Що ж до вартості проїзду – то це середнє значення для міст області, де є комунальний транспорт, а це – Львів, Дрогобич та Трускавець, уточнила Наталія Кузяк у коментарі ZAXID.NET.

За її словами, виплачуватимуть пільговикам кошти на проїзд органи місцевого самоврядування. При цьому, місцеві ради залежно від власної фінансової ситуації можуть збільшити суму виплат, але у жодному разі не зменшити.

«Якщо, наприклад, Львів побачить, що вартість проїзду в місті вища, і є кошти, то вони зможуть прийняти рішення про виділення більшої суми і для більшої кількості категорій», – пояснила Наталія Кузяк.

Вона також наголосила, що органи місцевого самоврядування мають право розширити перелік пільгових категорій, які зможуть отримати доплату. Зокрема, йдеться про пенсіонерів, які, згідно з постановою Кабміну, не входять до переліку категорій, яким передбачені такі виплати.

Варто зауважити, що згідно з постановою Кабміну, особи з інвалідністю І групи, діти з інвалідністю та особи з інвалідністю І і ІІ груп, які навчаються у ВНЗ або закладах профтехосвіти мають отримувати таку доплату у подвійному розмірі – тобто у випадку Львіщини це становитиме 270 грн.

Додамо, Львівська міськрада затвердила 19 квітня програму виплати компенсацій автобусним перевізникам за перевезення пільговиків у місті. Ця програма має діяти до повноцінного запровадження монетизації пільг.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.