Загрози для здоров’я людей через пожежу на сміттєзвалищі немає – міська рада Львова

Фото із соцмереж

Фото із соцмереж

Міська рада Львова спростовує інформацію про небезпеку для здоров’я людей через пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі.

«Є в інтернеті інформація, що є небезпека для дітей, які проживають у селах біля сміттєзвалища. Ця інформація є непідтверджена. Нема лабораторних досліджень. Місто замовило лабораторні дослідження, які будуть проведені сьогодні і будемо мати висновки щодо якості повітря та води. Ці висновки будуть озвучені публічно. Проби будуть брати з території ближче до сміттєзвалища, будуть брати проби повітря та води. Результати проб повітря будуть швидше. Якщо буде необхідність, будуть зроблені проби повітря у місті Львові», – сказала сьогодні Ірина Маруняк, заступник голови міської комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На полігоні в Грибовичах до ліквідації пожежі залучена авіація. Станом на 13 год було використано 32 тонни води. Про це повідомила Ірина Маруняк під час брифінгу. Також сьогодні буде працювати робоча група в Обласній державній адміністрації щодо нової ділянки для полігону та сміттєпереробного заводу. Наразі ж сміття зі Львова приймають 6 полігонів у Львівській області.

«Сьогодні відбулось засідання обласної комісії ТБ і НС і міської комісії ТБ і НС. Зараз проводиться спецоперація щодо гасіння пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі. Працює два літаки АН-32. Зараз вже викинуто 32 тонни води. Один літак може вміщати 8 тонн води.

Сміття в основному вивозиться. Але є майданчики, які перевантажені. Щодня ця ситуація стає напруженішою. Ті міста, які приймали сміття, зараз відмовляються з різних причин. Одна причина – блокують громадські активісти. Інша – сміттєзвалища також є перевантажені і є проблеми.

В центральній частині міста нема проблем з вивозом сміття. Є питання на околицях. Якщо говорити по Сихівському району, то є питання по компаніях «Еко-світ» і «АVЕ». Зараз стоять завантажені 5 автомобілів. Вирішується питання, куди сміття буде вивезено. Поодинокі такі випадки є в інших районах. Стараються перевізники ці питання врегулювати.

Зараз на сміттєзвалищі працює міська та обласна комісія ТБ і НС. По ходу гасіння пожежі будуть прийматись відповідні рішення. Зараз є два завдання. Перше – гасіння пожежі. Друге – зменшення ухилу сміття, яке нависло. Якщо вдасться, треба зменшити ухил сміття, бо є небезпека зсуву.

Сьогодні має бути засідання робочої групи в ЛОДА, маємо розглядати ці питання. Запропоновано 5 ділянок, але більш детальна інформація буде після засідання робочої групи.

Зараз орієнтовно 5-6 полігонів в області приймають сміття зі Львова. Але на території Львівської області є 600 полігонів. Зараз ми звертаємось до мерів міст, до керівників сміттєзвалищ, щоб сміття приймали. Бо є небезпека перевантаження контейнерів та антисанітарного стану у Львові, якщо сміття не будуть приймати.

Зараз працює робоча група, куди залучені спеціалісти трьох інститутів, які працюють над тим, як правильно провести рекультивацію сміттєзвалища. Має бути попередня інформація орієнтовно до кінця цього тижня. Основні заходи розроблені, що далі робити і як робити зі сміттєзвалищем», – розповіла Ірина Маруняк, голова Сихівської РА, заступник голови міської комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.