п`ятниця, 22 вересня

За яких умов у Львові можуть відключити опалення в будинках. Роз’яснення

Наразі завершення опалювального сезону у Львові не розглядають. Для цього немає підстав. Якщо середньодобова температура упродовж трьох днів буде вищою за 8 градусів тепла, тепло у батареях відімкнуть. Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Джерело: Твоє місто.

За словами заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірини Маруняк, у місті щодня моніторять температуру зовнішнього повітря вдень і вночі.

«Зараз робота з подачі опалення організована наступним чином: котельні, які виробляють теплову енергію лише для опалення – на день зупиняємо, а вночі включаємо в роботу. Натомість ТЕЦ і котельні, які виробляють тепло та гарячу воду, працюють на мінімальних параметрах. Уночі температуру збільшуємо. Це все в комплексі дозволяє уникнути перегрівів, економити газ і кошти мешканців», – каже вона.

Щодо повного зупинення подачі тепла і завершення опалювального сезону, то це, за словами заступниці, відбудеться тоді, коли середньодобова температура впродовж трьох днів буде більшою за 8 градусів. Зараз такого температурного режиму немає.

«Цього тижня ще має бути мінусова температура вночі. Тому зараз про припинення теплопостачання не йдеться. Наступного тижня вже прогнозують потепління, тому з огляду на погодні умови будемо приймати відповідне рішення», – додала вона.

Загалом, за словами Ірини Маруняк, у Львові є 186 індивідуальних теплових пунктів (ІТП), що дозволяє в автоматичному режимі у цих будинках регулювати подачу тепла. 98% будинків у місті мають лічильники теплової енергії. Якщо мешканці визначають відповідальну людину, то вона може регулювати подачу тепла у будинку, незалежно від теплопостачального підприємства.

Нагадаємо, цьогорічний опалювальний сезон для населення розпочався 16 жовтня 2020 року. Міністерство економічного розвитку очікує, що за оптимістичного сценарію ціни на газ для населення у 2021 році зростуть на 20%, у 2022 році – на 10%, а у 2023-2024 роках ще по 5% щороку.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.