За три дні німецький хірург Клаус Екснер провів у Львові 16 безкоштовних операцій

пластичний хірург, професор, доктор медичних наук Клаус ЕкснерМинулого тижня до Львова з благодійною метою вкотре приїхав відомий німецький пластичний хірург, професор, доктор медичних наук Клаус Екснер. За три дні він провів низку безкоштовних операції дітям із вадами зору та дав українським колегам майстер-клас із реконструкції вушної раковини.

Цього разу Клаус Екснер, який безкоштовно робить в Україні складні операції з 2012 року, приїхав з дружиною – також пластичним хірургом Б’янкою Байкан-Екснер. Літак, яким подружжя медиків прибуло до Львова, приземлився у п’ятницю пообіді, а у 8-й лікарні на їхню консультацію вже чекали 46 пацієнтів з важкими вродженими і набутими вадами.

«Я ще в пологовому будинку дізналася, що в мого сина вроджена вада – птоз лівої повіки. Ми довго шукали де можна зробити операцію, коли дізналися, що до Львова приїжджає німецький хірург, але до нього велика черга. Ми записалися і нам пощастило. В суботу сина прооперували, операція тривала близько години і пройшла успішно. Лікар щодня заходив до кожного пацієнта. Сьогодні в мого сина день народження і це найкращий подарунок, який він міг би отримати», – розповіла мати маленького пацієнта Клауса Екснера Іванна.

Оскільки закордонні лікарі на візит в Україну викроїти у своєму графіку лише три дні, в суботу операції тривали з ранку до пізнього вечора. Зокрема Б’янка Байкан-Екснер провела шестигодинну операцію під час якої фактично створила вушну раковину для десятирічного пацієнта, який народився із вадою вуха. А Клаус Екснер оперував пацієнтів із вадами очей та рук. У неділю хірурги дали майстер клас для українських колег, а сьогодні, перед відльотом провели ще 5 операцій. Загалом за сьомий приїзд Клауса Екснера прооперували 16 людей.

Операції для українців німецький хірург проводить безкоштовно. Також читає лекції та організовує навчання українських лікарів за кордоном. Під час прес-конференції Клаус Екснер зізнався, що поставив собі нову мету – запровадити в Україні мікрохірургію судин.

«Нашою метою є співпраця, а також запровадження нових методів, які з’явилися в пластичній хірургії для того, щоб більшій кількості людей в Україні можна було запропонувати лікування найновішими техніками», – зазначив Клаус Екснер.

В понеділок перед від’їздом німецькі лікарі провідали своїх пацієнтів.

zik.ua

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.