Середа, 2 квітня

За епідсезон на Львівщині померло двоє дітей. Які особливості цьогорічного грипу та ГРВІ

Особливістю цього епідсезону, пік якого припав на лютий,  була одночасна циркуляція грипу А та B, що викликали найважчі ускладнення. Також поширеними були віруси ГРВІ, такі, як аденовірусна і риновірусна інфекція, та риносинтиціальний вірус. Про це повідомила у коментарі «Твоєму місту» генеральна директорка Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Наталія Тімко.

За її словами, минулого тижня, вперше з початку епідсезону, на Львівщині зареєстрували випадок метапневмовірусу. Цей вірус минулого року наробив багато шуму, коли Китай оголосив, що він викликав підвищення сезонного рівня захворюваності. Сам вірус спричиняє звичайні ознаки застуди та з’являється кожного року. Однак метапневмовірус небезпечний для людей, які перенесли трансплантацію органів або проходять терапію, що знижує роботу імунної системи. У дітей він викликає ускладнення. 

З чим пов’язаний цьогорічний спалах захворювання?

«Коли ми проводили вірусологічне дослідження, то отримали підтвердження, що грип А є пандемічним, подібним до того, який циркулював у 2008-2009 роках. Цей вірус може викликати ранні ускладнення у вигляді пневмонії, запалення речовини головного мозку, енцефаліту», – зазначила Наталія Тімко-Іванченко.

За останній тиждень зареєстровано на 2900 випадків менше, відтак захворюваність пішла на спад. Проте епідемічний поріг все ще перевищує норму. А госпіталізація через запалення легень зросла на 8%. 

«Серед тих, хто помер від грипу, жодного вакцинованого не було. Попри це, на Львівщині щеплених від грипу не так багато – близько 17 000 осіб. 99% із них не хворіли на грип взагалі. Хоча могли хворіти на інші респіраторні вірусні інфекції, від яких вакцини немає», – наголосила Наталія Тімко-Іванченко.

Найбільше на грип та ГРВІ хворіли діти віком 5-14 років та дорослі віком 30-64 років. Загалом на Львівщині зафіксували уже 7 летальних випадків. У цьому епідсезоні серед них – двоє дітей – 6 місяців та 7 років.

Хоч захворювання йде на спад, але небезпека залишається. Тому при ознаках застуди радять не скеровувати дітей в школу та в садочок, не виходити на роботу. За поганого самопочуття слід залишитися вдома й сконтактувати з сімейним лікарем. Якщо вже є необхідність вийти на вулицю, варто одягнути маску для того, щоб не наражати на небезпеку інших. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.