За дев’ять місяців Сокільники отримали майже ₴20 млн з «Ашану»

Підльвівські села отримують мільйони з акцизного податку

фото Олеся Гірняка Панорама Сокільників з літака. Територія Львова і Сокільників ділиться по вул. Стрийській

фото Олеся Гірняка
Панорама Сокільників з літака. Територія Львова і Сокільників ділиться по вул. Стрийській

За три квартали 2016 року населені пункти Пустомитівського району отримали понад 73,5 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу алкоголю, тютюну та пального. При цьому майже 20 млн грн з цієї суми отримало розташоване впритул до Львова село Сокільники з населенням близько 6 тис. осіб.

Детальні дані про сплату до місцевих бюджетів податку від роздрібного продажу алкоголю, тютюну та пального за січень-вересень 2016 року опублікував 10 жовтня народний депутат Богдан Дубневич, обраний від Пустомитівського району. З’ясувалося, що найбільші доходи від сплати акцизного податку, запровадженого минулого року, отримала сільрада села Сокільники – понад 19,6 млн грн. До числа лідерів увійшли також Пасіки-Зубрицькі (9,1 млн грн), Гамаліївка (7,3 млн грн), Солонка (7,2 млн грн) та Лапаївка (6,9 млн грн.).При цьому райцентр Пустомити з населенням у 9,3 тис. осіб посів лише 10 місце за сумою отриманого акцизного податку за три квартали 2016 року – 1,6 млн грн.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року акцизний податок у розмірі 5% з роздрібного продажу алкоголю, тютюну та пального сплачується до місцевих бюджетів тих органів місцевого самоврядування, на території яких був здійснений цей продаж. Таким чином, наприклад, Сокільники отримують 5% з продажів усього алкоголю чи тютюну в гіпермаркеті «Ашан», який формально розташований на їхній території, а більшість розташованих на окружній дорозі Львова сіл заробляють на доходах з АЗС.

Натомість, інші села Пустомитівського району, розташовані поза основними автотрасами, зароблять значно менше.

Джерело: zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.