ЄС профінансує 10 історико-культурних проектів Львівщини

Львівщина отримала 6,5 млн євро від Євросоюзу на збереження та промоцію історико-культурної та природної спадщини.

Яворівський національний природній парк

Яворівський національний природній парк

Про це 19 жовтня повідомив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, передає кореспондент “Варіанти“.

Нещодавно завершився конкурс проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, у якому загалом зі 17 проектів право на фінасування 10-х виборола Львівська область.

Відтак на Львівщині реалізовуватимуть 10 проектів історико-культурної та природної спадщини за 6,5 млн євро, які виділяє Євросоюз.

“У 10 проектах зі 17 виграли представники органів місцевого самоврядування, комунальних закладів, органів державної влади з Львівщини. Мова йде про те, що з одного боку кордону і з іншого боку кордону лікарня, національний парк, міська, районна ради домовляються про спільний проект і реалізовують його як на українському, так і на польському боці. А у випадку зі Сокальським районом – ще й на боці Білорусі, оскільки програма є тристоронньою. Це є беззаперечний успіх для Львівщини”, – розповів Олександр Ганущин.

Загалом за залучені 6,5 млн упродовж 2018-2020 років на Львівщині зберігатимуть пам’ятки історико-культурної спадщини у Підкамені, Уричі, Раві-Руській, Сколе, а також природоохоронні проекти реалізовуватимуть у Червонограді, Східниці, Добромилі, Сокальському районі та Яворівському національному парку.

Загалом зі 146 заявок, котрі подавалися на конкурс транскордонних проектів Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, перемогли 17 проектів. А зі загальної суми фінансування, 32 млн євро, Львівщина отримає 6,5 млн євро, що становить майже 20%.

Серед 16 регіонів, які мали право брати участь у програмі, Львівщина стала лідером як за кількістю проектів, так і за обсягом залучених коштів.

Довідково: 

Програма транскордонного співробітництва “Польща–Білорусь–Україна 2014-2020”, що фінансується Європейським Союзом, має на меті підтримку транскордонних процесів розвитку у 16 прикордонних регіонах Польщі, Білорусі та України, в тому числі на території Львівської області. Програма реалізується шляхом фінансування транскордонних партнерських проектів у таких пріоритетах як спадщина, доступність, безпека та кордонах. Загальний бюджет програми становить понад 180 мільйонів Євро.

Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”  створена у 2007 року з метою сприяння розвитку територій української частини Карпатського Єврорегіону, координації та систематизації діяльності місцевих громад у галузі транскордонної співпраці. Членами Асоціації є 80 органів місцевого самоврядування та їх об’єднання Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.