Єдиний у Західній Україні музей іграшки збирає експонати

Музей іграшки у Львові, який єдиний такий у Західній Україні та який з початку карантину торік був змушений виїхати з орендованого приміщення за Львівським оперним театром, не припинив свого існування, а продовжує поповнювати свої фонди. Понад те, на прохання шкіл і не тільки провадить майстер-класи й інтерактивні уроки з дітьми на тему історії вітчизняних забавок. Колекція львівського музею налічує понад 4000 експонатів від початку 20-століття, інформує “Еспресо.Захід“. 

Як розповів львівський колекціонер Павло Морозовський, який разом з друзями створив ГО “Львівський музей іграшок” і став його очільником, іграшки він збирає вже понад десять років. Є тут і його особисті забавки, і спрезентовані небайдужими, і навіть куплені на аукціонах. 

“Коли я показую іграшки наших дідусів і бабусь сучасним дітям, – каже Павло Морозовський, – вони щиро не розуміють, що з ними робити і як ними можна було гратися. Неяскраві кольори давніх забавок, їхній дизайн, навіть їхнє призначення – все викликає якщо не здивування, то певну зверхність та відторгнення. Вони здивовано розглядають давні ляльки, не розуміють, що робити з конструктором (хоча схожі конструктори, хай і в кращому дизайні можна знайти в магазинах іграшок і сьогодні), не розуміють, як можна було до безтями любити шкарадного тирсового ведмедя  чи твердого пластмасового зайця. Але практично всі ті старі іграшки мають те, чого не мають багато сучасних забавок, – душу…  А ще – власну історію в конкретній людській долі. Як плюшевий ведмедик, що разом зі своєю власницею пережив блокаду Ленінграда,  чи 5-сантиметрові пупси ще часів Австро-Угорщини, що їх на Львівщині викопав із землі переселенець з Луганська”.

Нагадаємо, попри присутність іграшок у тій чи іншій музейних збірках, цільовий державний музей іграшки в Україні тільки один – у Києві. Зараз Павло Морозовський активно шукає наступну адресу, яка дасть шанс його збірці знову стати максимально публічною.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.