Яких лікарів найбільше бракує у медзакладах Львова

У міських поліклініках Львова та окремих стаціонарних відділеннях є потреба спеціалістів різних напрямків. Йдеться зокрема про сімейних лікарів, фізичних терапевтів, педіатрів, фахівців з ультразвукової діагностики. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила керівниця управління охорони здоров’я ЛМР Марта Матюшко.

«Близько 90 вакантних місць маємо у лікарнях міста. Якщо брати поліклініки то найбільше бракує сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів – орієнтовно 19 вакансій. Це зумовлено тим, що більшість лікарів переїхали за кордон, а частина перейшла працювати в приватні клініки, які активно відкриваються. Великої кількості мобілізованих немає», – повідомила вона.

Марта Матюшко зазначила, що у поліклініках також бракує фізичних терапевтів, реабілітологів, ерготерапевтів –загалом 11 спеціалістів. Також є потреба в лікарів-психіатрів і лікарів-психотерапевтів. 

«Ми потребуємо в поліклініках майже всі фахівців, але ще найбільше невропатологів. хірургів, і фахівців з ультразвукової діагностики», – зазначила керівниця управління охорони здоров’я ЛМР

Також вона додала, що у поліклініках шукають на роботу дитячого офтальмолога і невролога, а також дитячого хірурга.

Нагадаємо, на Львівщині в комунальних закладах працює 1169 сімейних лікарів. Загалом лікарів, які надають первинну допомогу, в області 1933. В інтерв’ю Tvoemisto.tv очільниця департаменту охорони здоров’я ЛОВА Наталія Літвінська повідомила, що середня зарплата сімейного лікаря в 2021 році становила 10,7 тисячі гривень, у 2022-му – 14,4 тисячі, у 2023-му – 14,5 тисячі.

Лікарі в 2021 році одержували 16,6 тисячі гривень зарплати, у 2023-му – 21 тисячу. Медсестри – 8 тисяч гривень у 2021 році та 12,4 тисячі в 2023-му.  В комунальних закладах є потреба в 24 спеціалістах. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.