Якщо у Великодній понеділок Вас облили водою – радійте!

Обливаний понеділок українці відзначають одразу на наступний день після Великодньої неділі – у 2018 році Обливаний понеділок припадає на 9 квітня. З назви уже зрозуміло, що у цей день прийнято обливати одне одного водою, пише 24 Канал.

Ми розповімо про особливості святкування Обливаного понеділка в Україні. Традиція обливатися водою на Великдень прийшла до наших днів ще з давніх язичницьких часів. Тоді наші предки відзначали прихід Весни та відродження природи.

Древні слов’яни вважали, що у цей день вода та вогонь наділялися чудодійними властивостями. Зокрема, вода проганяє погану енергію та злі сили. Тому обливання символізувало очищення людини від усього лихого.

У Львові святкують «Поливаний понеділок» / фото facebook.com/hrystyna.protsak

У Львові святкують «Поливаний понеділок» / фото facebook.com/hrystyna.protsak

Також наші предки вірили, що коли хлопець та дівчина будуть добряче облиті водою на Великодній понеділок, значить буде рясно облита і земля, а це означає хороший урожай.

За стародавніми повір’ями, у цей день облита водою на свято дівчина точно вийде заміж за коханого хлопця.

Найяскравіші заходи на Обливаний понеділок проходять у великих містах України. Зокрема, у Львові вже традиційно облаштовують спеціальне водяне містечко на Площі Ринок.

Поливаний понеділок 2018 у Львові: як це було (фото, відео)

Люди обливаються “стінка на стінку”. Для зручності біля міської ратуші є зони, де можна набрати воду, а також так звана “суха зона”. Там учасники дійства можуть переодягтися і підсушитися.

Важливо лише пам’ятати, щоб гарна традиція не стала проявом хуліганства.

Бажаємо вам веселого Поливаного понеділка!

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.