Якого президента готова обрати Західна Україна: дослідження

978
укра\їна вибори урна голосування

Соціологічна група «Рейтинг» опублікувала дослідження про суспільно-політичні настрої населення за вересень 2018 року.

Територію України розділили на західну частину, центральну, східну та південну, пише Tvoemisto.tv.

Загалом до дослідження залучили 2,5 тисячі респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом населення. Ймовірна похибка становить 2%.

Очолює рейтинг кандидатів у президенти на Західній Україні Юлія Тимошенко – їй надали перевагу 13% опитаних. Стільки ж не брали б участі у виборах або не змогли відповісти на запитання. На другому місці опинився Святослав Вакарчук (11%), далі Анатолій Гриценко (10%), Петро Порошенко (9%), Олег Ляшко (6%). 5% від усіх респондентів Західного регіону проголосували б за нинішнього міського голову Львова Андрія Садового.

У загальному рейтингу по Україні також лідирує Юлія Тимошенко (13,2%), далі у рейтингу Володимир Зеленський (7,8%), Петро Порошенко (6,8%), Анатолій Гриценко (6,6%), Юрій Бойко (5,7%), Вадим Рабінович (5,4%), Олег Ляшко (5,2%) та Святослав Вакарчук (5%).

У рейтингу партій на заході переважає «Батьківщина» (14%). По 8% респондентів проголосували б за партії «Громадянська позиція», БПП «Солідарність» та «Самопоміч», а 6% – за «Свободу». Не брали б участі у виборах 15% опитаних, а 16% було важко відповісти.

У загальноукраїнському рейтингу політичних партій також лідирує «Батьківщина» (14%), далі – «Слуга народу» (8,2%), «За життя» (6,4%), «Громадянська позиція» (6,2%), БПП (5,9%), «Опозиційний блок» (5,8%), Радикальна партія (4,6%), «Самопоміч» (3,4%), «Свобода» (2,7%).

Найбільше від майбутніх кандидатів у президенти очікують припинення військових дій на Донбасі, боротьби з корупцією та підвищення соціальних стандартів. 38% респондентів відповіли, що не готові брати участь у акціях на підтримку своїх кандидатів.

На заході України лише 16% респондентів вважають, що справи в країні йдуть у правильному напрямку, тоді як 72% – неправильному.

Більшість опитаних Західної України (74%) вважають, що країні сьогодні потрібні радикальні зміни, і лише 8% бажають повернути, як було раніше. 14% бажають, аби все залишилось так, як є, аби не гірше.

*Повний рейтинг за всіма регіонами України можна переглянути за посиланням.