Які об`єкти зможуть працювати з 11 травня, а які ще ні, – Садовий

8 травня відбулося засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС, на якому прийняли ряд рішень щодо послаблення карантинних заходів у Львові з 11 травня.

Щоправда, через збільшення кількості підтверджених випадків коронавірусу, не всі рішення Кабміну будуть впроваджені у Львові.

Про це розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

«Протягом останнього тижня було багато дискусій щодо послаблення карантину в Україні.

Ми розуміємо, що у містах і регіонах ситуація з захворюваністю відрізняється.

Ми навіть звернулися до уряду дозволити містам самостійно ухвалювати рішення, враховуючи ту чи іншу ситуацію. У Львові ми готувалися з 11 травня серйозно послабити карантинні заходи. Але життя внесло свої корективи. Протягом останніх трьох днів ми маємо суттєве зростання захворюваності на COVID-19. Станом на ранок п’ятниці в нас було 65 підтверджених ПЛР-тестів. Ми проконсультувались з імунологами, інфекціоністами і ухвалили рішення, достатньо обмежене, але воно також є важливим для нас всіх.

З 11 травня львів’яни можуть виходити в парки та сквери, бо це рекомендовано. Але треба дотримуватись фізичної дистанції. Також з понеділка можна відвідувати наші музеї просто неба — це Шевченківський гай, Личаківський цвинтар і музей «Територія терору».

Щодо магазинів промислової групи — ситуація трохи складніша. Ви знаєте, що працюють великі мережі. Щоб збалансувати ситуацію, ми відкриваємо магазини промислової групи. Ті, де можна купити замки, сантехніку і все, що необхідно для ремонту, чи ті ж самі комп’ютери, телефони і засоби зв’язку. Але магазини одягу і взуття, на жаль, залишаються поки закритими. Це стосується також салонів краси, перукарень чи манікюрних кабінетів. Щодо них ми будемо затверджувати рішення наступного тижня — 12 травня. Ми проаналізуємо ситуацію, яка буде захворюваність у Львові і області.

Також ми вирішили з 11 травня дозволити роботу літніх майданчиків і терас для кафе і ресторанів. Але тут є декілька «але». Якщо ми побачимо порушення на тому чи іншому майданчику, ми його однозначно закриємо. Якщо порушення будуть системними у двох, трьох і більше — ми скасуємо дозвіл на всі літні майданчики у Львові.

Я бажаю всім нам пам’ятати про свою персональну відповідальність за своїх батьків, за своїх рідних. В неділю ми святкуємо День матері. Я вітаю всіх наших матусь і бажаю всім нам багато здоров’я! Береженого Бог береже”, — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.