Які безкоштовні послуги надають медзаклади Львова. Пояснення МОЗ

Мешканці Львова та області можуть отримати безкоштовну медичну допомогу в тих лікарнях, які уклали договір з Національною службою здоров’я України. Програма державних гарантій медичного обслуговування передбачає 39 пакетів послуг.

Джерело: Tvoemisto.tv з посиланням на МОЗ

Щоб дізнатися, які медичні послуги надає конкретний медзаклад безоплатно за договором із НСЗУ, необхідно:

  • ввести на сайті НСЗУ потрібну вам область або населений пункт;
  • обрати групу послуг;
  • обрати лікарню із переліку тих, що відповідають вашим критеріям.

Зазначимо, що при введенні в полі «Група послуг» свого діагнозу дашборд запропонує обрати відповідний пакет. На сторінці відобразиться перелік медзакладів, де можна отримати лікування при вашому діагнозі безоплатно, а також їх контактні дані.

Також зазначимо, що взимку через погодні умови підвищується ризик травмуватись. МОЗ нагадує, що медична допомога у випадку травми входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною. Платити за неї пацієнт не повинен, це робить НСЗУ з коштів держави. У МОЗ зазначають, якщо людина травмувалася та не може рухатись, відчуває різкий біль – потрібно викликати «швидку» за номером екстреної медичної допомоги «103». Переглянути, що входить у безоплатний пакет медичної допомоги в стаціонарі, якщо пацієнта з травмою госпіталізували, можна тут.

Нагадаємо, що Уряд повертає оплату медичним закладам, які уклали договори з Національною службою здоров’я України, за фактично надані послуги та пролікованих пацієнтів. Так, обов’язковим є подання звітів про медичні послуги та застосовується оплата на основі цих звітів, сформованих в електронній системі охорони здоров’я. Виняток – ті медичні заклади, які станом на перший день звітного періоду розташовані в зоні бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.