Вівторок, 21 березня

Як зміняться дати свят унаслідок календарної реформи в УГКЦ

Із 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква переходить на новий стиль – це стосується нерухомих свят, тобто тих, які щороку припадають на одну й ту ж дату. Це більшість Господських та Богородичних празників, а також дні вшанування святих. Їх святкуватимуть на 13 днів раніше звичного. Молодь і Редемптористи поясннюють, як зміняться дати святкування дванадесятих празників.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Нагадаємо, що вчора Архиєрейський Синод УГКЦ прийняв рішення, що з 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква перейде на новий календар для нерухомих свят. Календарна реформа матиме два етапи. Перший стосується нерухомих свят (Різдво Христове – 25 грудня, Богоявлення – 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці – 25 березня, Покрова Пресвятої Богородиці – 1 жовтня та інші), а другий – святкування Пасхи. Наразі між світовими християнськими Церквами ведеться дискусія щодо спільної оновленої Пасхалії, яка дасть змогу цілому християнському світові святкувати Пасху разом. Це рішення має назріти до 2025 року, коли ми святкуватимемо річницю Нікейського собору 325 року.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав пояснив, що означає календарна реформа у церкві, чому про неї згадали саме зараз та чому у час війни важливо не боятись.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.