Вівторок, 27 лютого

Як виглядатиме Грибовицьке сміттєзвалище після рекультивації

У Львові триває рекультивація Грибовицького сміттєзвалища. Станом на сьогодні вона завершена на 95%. Про це повідомив голова комісії екології, природокористування та енергозбереження, депутат Володимир Лучишин.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Наступним етапом буде біологічна рекультивація, що передбачає завіз родючого ґрунту, висадка зелених рослин, облаштування інфраструктури.

«На полігоні почали розпрацьовувати концепцію того, що тут буде у майбутньому, вона є дуже багатоелементною і її ще потрібно вибудувати з точки зору фінансів, можливості залучення інвесторів, логістики тощо. Але гарна історія полягає в тому, що тут на місці, яке наводило жах на людей, буде фантастична територія. Воно стане окрасою міста, яка приваблюватиме мешканців і гостей громади», – зазначив він.

Окрім того, як повідомляв раніше Володимир Лучишин у коментарі Tvoemisto.tv, згідно із контрактом, планове завершення робіт має бути у липні цього року. Через війну терміни змінили: мали завершити рекультивацію до кінця 2022 року.

Нагадаємо, що Львівський полігон твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) діє з 1958 року поблизу села Великі Грибовичі під Львовом. Площа становить понад 38 га. Закрили сміттєзвалище після трагедії 2016 року, тоді на його території спалахнула масштабна пожежа, стався обвал твердих побутових відходів, унаслідок чого під завалами загинули рятувальники. Верховний Суд визнав Львівську міську раду винною у бездіяльності через використання Грибовицького сміттєзвалища, на якому загинули люди.

Тим часом Державна інспекція архітектури та містобудування України видала дозвіл на будівництво сміттєпереробного заводу. Генеральним підрядником спершу став консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва), утім у липні 2021-го року його змінили на польську компанію – Control Process S.A, яка запропонувала на тендері вищу ціну з-поміж інших компаній – 37 мільйонів євро. На місці сміттєзвалища планують створити парк.

Водночас на вул. Пластовій, 13, біля очисних споруд «Львівводоканалу», будують сміттєпереробний завод, там зможе працювати понад сотню людей. Він має бути поділений на дві частини, де відбуватиметься механічна і біологічна обробки. Його планують завершити до серпня 2023 року. Потужність майбутнього заводу становитиме 240 тисяч тонн відходів на рік. На полігоні уже запрацювала сучасна біогазова електростанція.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.