Як у Будинку вчених пояснили інцидент із блогерською вечіркою у скорботний день

В суботу, 27 листопада, у День пам’яті жертв Голодоморів у львівському Будинку вчених блогер з Чернівців Олексій Заліско гучно відсвяткував свій день народження. На святкування зібралися блогери-мільйонники з різних міст України. Чимало людей обурювалися щодо такої події. Водночас у Будинку вчених у коментарі Tvoemisto.tv повідомили, що домовлялися із замовником про відзначення звичайного дня народження, а угода була підписана з івент-агенцією. Утім тепер у Будинку вчених обіцяють посилити критерії відбору для тих, кому віддати приміщення в оренду.

«Ми їм сценарій не писали. Була домовленість, що вони святкуватимуть нормальний день народження. Те, що вони створили там балаган, тепер шкода, і можна тільки руками розмахувати. Я навіть не знав, що це буде святкувати блогер, оскільки угоду укладали з івент-агенцією. Крім того, вони заплатили гроші, і ми порушуємо права, якщо втручаємося у їхній захід. Для нас головне, щоб прийняли приміщення, нічого не розбили, в якому стані взяли, в такому й повернули. Кого запрошувати чи що робити, ми їм не вказуємо», – прокоментував Тvoemisto.tv заступник директора Будинку вчених Василь Мастикаш.

З його слів, для керівництва Будинку вчених важливим було, аби люди, які замовили приміщення, дотримувалися карантинних вимог, зокрема, мали ПЛР-тести чи сертифікати про вакцинацію, оскільки під час перевірки могли би виникнути проблеми. Орендарі запевнили, що відповідальність беруть на себе.

«Тепер нам доведеться порушувати права людини. Тому наші дії будуть жорсткими. Можливо, люди будуть казати, чого це вони повинні нам доповідати про те, що планують робити. Проте ми будемо підходити до цього по-іншому, і краще відмовимося від подібних заходів. Мої батьки голодували, оскільки я з Хмельницької області, тому для мене це теж удар», – каже Василь Мастикаш.

Він додає, що договір про оренду приміщення був укладений раніше. Крім того, недостатньо інформування відбувалося щодо відзначення Дня пам’яті жертв Голодоморів. Каже, було б краще, якби справді заборонили проведення різних заходів та вечірок.

Нагадаємо, в суботу, 27 листопада, у львівському Будинку вчених блогер з Чернівців Олексій Заліско відзначав свій день народження. Гучна вечірка відбулася у День пам’яті жертв Голодоморів, на неї зібралися блогери-мільйонники зі всієї України. Згодом, у соцмережах користувачі обурювалися щодо такого святкування, яке влаштували в день, коли світ перебуває у скорботі за мільйонами жертв, яких знищив штучно створений голод.

Юлія Осим

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.