Виробник іграшок LEGO судиться з компанією зі Стрия через авторські права

Компанія LEGO позивається до ТОВ “Компанія Генезіс” зі Стрия через іграшки які порушують авторське право. Про це LVIV.MEDIA стало відомо з ухвали Господарського суду у Львівській області. Стрийська компанія замовила понад 11 тис. конструкторів з Китаю, у яких є копії фігурок, запатентованих данським виробником іграшок.

За матеріалами справи, ТОВ “Компанія Генезіс”, яке зареєстроване у Стрию, у 2023 році замовило 11 064 дитячих конструкторів торговельної марки Alle Blox. У квітні 2023 року з повідомлення Львівської митниці представник компанії LEGO дізнався про ввезення цих іграшок до України. Тоді він звернувся до Господарського суду Львівської області з проханням зупинити митне оформлення конструкторів Alle Blox, адже, за його словами, вони порушують авторські права.

У заяві представник LEGO повідомив, що компанія провела експертне дослідження іграшок, які замовила Компанія Генезіс. Експерти встановили, що у своїх конструкторах виробник Alle Blox скопіював дві фігурки, дизайн яких запатентувала LEGO. Одна з них — це фігурка на ім’я Стефані, яка продавалася в комплекті набору LEGO Friends. Цей набір вийшов у продаж в США ще на початку 2012 року.

У зв’язку з порушенням права на інтелектуальну власність, компанія LEGO просить зупинити розмитнення конструкторів, а також вилучити їх з обігу та знищити. Наступне засідання, на якому вирішуватимуть долю іграшок, відбудеться 11 січня.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: