Вівторок, 25 березня

Викрадену з Голландії картину виявили на україно-польському кордоні

Офіцери польського Прикарпатського прикордонного загону у співпраці з оперативно-слідчим управлінням Головного управління прикордонної служби, оперативним управлінням Держприкордонслужби України та офіцером зв’язку при Посольстві Королівства Нідерландів вилучили викрадений витвір мистецтва – олійну картину XVII ст., яка перебуває в базі даних Інтерполу як розшукувана. Про це 23 травня повідомили польські прикордонники. Проілюстрували повідомлення фото картини нідерландського художника Яна Лінсена “Єліезер і Ребека біля криниці”, датованою 1629 роком.

Джерело: lviv.media.

Історія викраденої картини

Датчики руху у музеї були зірвані, а суму вкраденого фахівці оцінили в понад 10 мільйонів євро. Після того доля картин була невідома аж лютого 2014 року. У лютому 2014 року на форумі сайту “Інвестиції в мистецтво” користувач під ніком “Іларіон2011” попросив експертів про допомогу. “Шановні, допоможіть розпізнати підпис, якому художнику він належить”, — написав чоловік і виклав фото підпису автора полотна та самої картини.

Насторожило те, що у самому музеї залишилося лише чорно-біле фото картини. А на форумі зображення з’явилося у кольорі.

Голландські правоохоронці відразу зацікавилися цією інформацією. Вони намагалися відстежити, де живе користувач форуму, який питав про автора картини. Але тоді їм це не вдалося.

Знайшли 4 викрадені картини

У квітні 2016 року співробітники СБУ спільно з правоохоронцями Нідерландів виявили чотири картини, викрадені в Нідерландах. Тодішній глава СБУ Василь Грицак повідомив, що до правоохоронців потрапили картини “Світська жінка” (1621 р.), “Повернення Ієфая” (1625 р.), — обидві художника Якова Вабена. Також були знайдені картини “Селяни” Хендріка Богерта (дата написання 1671-1675 рр.) і “П’єса на кухні” Флориса Вана Шутена (17 століття).

За словами тодішнього глави МЗС України Павла Клімкіна, картини перебували в руках криміналітету. Він заявив, що частина вкрадених у голландському музеї картин знаходяться на тимчасово окупованій території України, а також у Росії.

Нагадаємо, арештовані картини Віктора Медведчука продадуть на аукціоні. 264 картини із колекції Медведчука були заарештовані у квітні 2022 року та за ухвалою суду передані в управління Національному агентству для реалізації. Увесь цей час роботи перебували на тимчасовому зберіганні у Національному художньому музеї.

У колекції є роботи закарпатських митців XX століття, зокрема Йосипа Бокшая, Гаврила Глюка й Адальберта Ерделі. Також є ікони з бурштину і бісеру. Вартість картин ще встановлюватимуть.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.