п`ятниця, 22 вересня

“Ви не люди, ВИ НЕЛЮДИ” — у львівському трамваї стався інцидент з контролерами та матір’ю дитини з аутизмом

Центр дозвілля дітей з аутизмом Зіник Юлії у “Facebook” опублікував історію мами хлопчика з аутизмом, пише Варта1.

“Син має аутизм. І поняття поведінки в нього далеке від норми. І це реально проблема. Інвалідність виробили, посвідчення не ношу. І завжди плачу за поїзд. Буває, навіть у той момент, коли варто вже виходити тільки згадую… Це важливо.

Так от, їхала сьогодні трамваєм від 4-ї поліклініки до Тернопільської, щоб дістатися до Навроцького, дитячої лікарні. Ми запізнювались. Син на нервах. Зайшли в трамвай приблизно об 11:20 год. Трамвай номер вісім.

Спочатку почалась проблема з маскою. Син вдягати не хотів, сварився, швирявся нею. Верещав просто (говороти він не вміє у свої п’ять). Потім жінка вступила місце, і я намагалась його посадити. Він знову кричав і бився. Лазив під трубою і кусався. Заліз з ногами на крісло, щипав мене, намагалась заспокоїти…

Три хвилини, рівно стільки часу між поліклінікою і кінотеатром. Зайшли контролери. Білява огрядна жінка і з нею кілька величезних чоловіків. Тоді я згадала про квиток”, — йдеться у повідомленні.

Мама дитини уточняє, що контролер почала дивитися в її телефон та не дала можливості купити квиток, закриваючи QR-код та штовхаючи.

“Три хвилини, людоньки! Я змагалась з сином за крики і маску! Тому що карантин! Тому що трамвай!
Вся та зграя контролерів почала на мене сунути. Я потягнула сина за собою на вихід, бо звернення він не розуміє. Я в масці, а йому треба бачити мій рот, щоб зрозуміти. Син в істериці. Контролери кричать. Намагалась пояснити, що він інвалід, що я дійсно не мала часу купити той білет, бо заспокоювала його.

У відповідь нуль підтримки від присутніх у трамваї. Їм класно — у них безплатне кіно. Розвага. Навіть класно тій жіночці, до якої перед тим в істериці тулився мій син і мазав її своїми босоножками.

Ні, контролери мене не зупинили. Ці люди почали усміхатися і кричати, яка я мати. Яка я жахлива мати.

Та яке ви маєте право таке говорити?! Ви знаєте, яка я мати? Ви знаєте, що таке п’ять років не спати ночами бо син кричить? Чи може ви розумієте що таке впродовж п’яти років спати по чотири години і кожен день мотатися між лікарями, психіатрами і спеціалістами? Чи може ви знаєте що таке привчати дитину до натовпу, до замкнутих приміщень, щоб не верещав? Цього не навчити аутиста вдома, тільки в реальних ситуаціях!

Люди, я когось просила аутизм для дитини, це був мій вибір? Чому я при наявності посвідчення боюся його показувати ось таким диким контролерам?

Шановні, не ведіть себе так огидно! Я через вас сьогодні запізнилася на прийом до фізіотерапевта. Дитина перелякана, бо не зрозуміла, чому повинна була стати з крісла і чому стільки людей накинулося на його маму. Він плакав на руках у мене ще п’ятнадцять хвилин, весь той час поки мене трусило від пережитого. Ви не люди, ВИ НЕЛЮДИ. І ви не маєте ніякого морального і людського права оцінювати те, яка я мати… Коли самі ведете себе так, як зграя голодних гієн”, — резюмує мама дитини.

ЛКП “Львівелектротранс” надав коментар щодо ситуації: “На жаль, немає жодних даних заявниці ні для персональної відповіді, ні для уточнення інформації. Проте, нам дуже прикро, що сталась така ситуація.

Буде проведена роз’яснювальна робота з даними контролерами щодо коректності спілкування.

Проте, у той же час, маємо нагадати, що:

1. У трамвай потрібно заходити вже в масці. У першу чергу, для Вашої безпеки, безпеки дитини та інших пасажирів. Повідомлення про це є в кожному салоні.

2. Згідно з правилами користування, пасажир зобов’язаний оплатити та закомпостувати квиток негайно. Не через зупинку, не на наступній.

3. На час карантину електротранспорт курсує в режимі спеціальних перевезень. На жаль, всі пільги скасовано.

Ще раз перепрошуємо за прикру ситуацію. Буде проведена робота з контролерами для недопущення такої ситуації у майбутньому. Від імені ЛКП «Львівелектротранс» просимо вибачення за сьогоднішню ситуацію”.

Також “Львівелектротранс” уточнив, що хоче залагодити інцидент та попросити вибачення у пасажирки та її сина.

Центр дозвілля дітей з аутизмом Зіник Юлії закликає бути людьми.”

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.