Вівторок, 23 квітня

Вважали мертвим і нічого не знав про війну. Історія львівського альпініста із в’язниці в Таїланді

У в’язниці для мігрантів в Таїланді знайшли українця, альпініста і фотографа з Львівщини, якого кілька років вважали загиблим. Ув’язнений уже три роки практично ізольований від зовнішньої інформації. Він не знав, що в Україні розпочалася війна і що взагалі відбувається у світі.

Джерело: НТА.

Українські дипломати працюють над тим, щоб повернути чоловіка додому.

Про історію 58-річного Георгія Сутуріна зараз довідалися через інформацію від піаніста російського гурту “Бі-2” Гліба Колядіна, який дав інтерв’ю виданню “Медуза”. Музиканти нещодавно через відсутність робочих віз у повному складі також опинилися за гратами в тій же в’язниці для нелегалів у Банкоку.

Колядін в інтерв’ю розповів, що у в’язниці перебуває альпініст із Львівської області, який втратив зв’язок із рідними. Додав, що Сутурін навіть не знав, що в Україні триває війна через агресію Росію.

“Він сидить уже три роки – за ці три роки ніхто з українського консульства до нього так і не прийшов. Він дізнається новини з уривків англомовних газет, які потрапляють до його рук раз на тиждень на прогулянці. Він не знає, що сталося з Бучею, він не знає, що сталося з Маріуполем. Він навіть не знає, чи живий його син, що з ним відбувається. Він дуже хоче повернутися до себе на батьківщину”, – розповів Колядін в інтерв’ю.

За словами Колядіна, люди, які опиняються у місцевій в’язниці для мігрантів, проживають пекло. Умови утримання жахливі. У камерах нема вікон, туди не проникає денне світло. Перебування на вулиці є вкрай обмеженим.

suturin

Коли і як зник альпініст

Григорій Сутурін родом із Червонограда. Захоплювався горами та фотографією. Як пишуть ЗМІ, поїхав до Таїланду разом із подругою ще в 2018 році. З часом знайомим і друзям повідомили, що турист начебто загинув. Від тоді про його долю не було нічого відомо.

sutirn1

“Про це розповіла його подруга. Це було у грудні 2018 року. Вона написала повідомлення, що Георгій помер. Після цього видалила свій акаунт, і я не зміг дізнатися більше. Тому фактично досі думав, що він мертвий. Але як виявилося, ні, Гоша живий, він усі ці роки був у Таїланді у бангкокській в’язниці”, – цитує “Еспресо. Захід” львів’янина Сергія Федірко.

“Наш колега-альпініст з Львівщини Георгій Сутурін, котрий майже 6 років вважався зниклим безвісти, вже тривалий час перебуває у вʼязниці в Бангкоку. Незалежно від того, на яких підставах він там перебуває і за що, він має отримувати належну підтримку від держави Україна”, – написав у фейсбуці ще один товариш альпініста, керівник приватної “Школи вільних і небайдужих” Олесь Пограничний. Колись чоловіки разом ходили у гірські походи.

Водночас у МЗС України стверджують, що історія Сутуріна не є для них новою. Про чоловіка давно знають і займаються його справою. Як розповів речник міністерства Олег Ніколенко, українські консули неодноразово навідували Георгія та продовжують утримувати з ним зв’язок. Цим заперечив заяву Колядіна, що до “Сутуріна ніхто не приходив”.

За словами Ніколенка, українець опинився в міграційному закладі Таїланду через нелегальне  перебування на території країни впродовж двох років без паспорта. Спочатку Сутурін планував залишатися на території Таїланду, втім зараз хоче повернутися на батьківщину.

“Посольство України оформлює йому необхідні українські проїзні документи, домовляється про оплату авіаквитка. З ініціативи дипломатів співвітчизник також пройшов медичний огляд, стан його здоров’я задовільний, він забезпечений одягом та предметами першої необхідності”, – додав Ніколенко.

Фото: соцмережі

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.