Вперше за несплату ₴18 тис. аліментів львів’янина засудили до 120 годин громадських робіт

Суди почали застосовувати новий вид покарання для неплатників аліментів

Залізничний райсуд Львова визнав 32-річного безробітного чоловіка винним у несплаті аліментів на загальну суму 18129 грн.

Під час судового розгляду було встановлено, що чоловік мав щомісячно, починаючи з січня 2013 року, сплачувати колишній дружині по 500 грн аліментів для утримання доньки. Проте упродовж чотирьох років, до січня 2016 року, він цього не робив, внаслідок чого утворилася заборгованість у понад 18 тис. грн, пише zaxid.net.

Обвинувачений у суді визнав свою провину повністю. Зважаючи на те, що він не має судимості, не перебуває на обліку у наркологічному і психоневрологічному диспансерах, отримав позитивні характеристики від сусідів, суд призначив йому покарання за порушення ч.1 ст.164 ККУ у вигляді 120 годин громадських робіт.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному суді упродовж 30 днів з дня його проголошення.

Це перший у Львові випадок, коли суд застосував новий вид відповідальності за несплату аліментів, – суспільно-корисні роботи, оплата за які має безпосередньо йти на погашення боргу перед дитиною. За даними судового реєстру, з початку дії нового закону, до громадських робіт за несплату аліментів засуджені уже троє чоловіків – окрім згаданого 32-річного львів’янина, йдеться про мешканців Червонограда та Кам’янка-Бузького району.

Нагадаємо, 5 лютого в Україні запрацював відкритий реєстр неплатників аліментів. Майже 1700 осіб з Львівщини потрапили в Єдиний реєстр боржників аліментів.

6 лютого набув чинності закон про посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів. Окрім суспільно-корисних робіт, тим, хто не платить аліменти більше шести місяців, можуть тимчасово заборонити виїжджати за кордон, водити авто, користуватися зброєю і полювати, а також давати дозвіл на виїзд дитини за межі країни.

26 лютого фахівці Головного територіального управління юстиції у Львівській області провели у Львові перший рейд проти неплатників аліментів, у ході якого вилучили автомобіль, а також наклали арешт на квартиру боржника.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: