Воїнів УПА перепоховають в урочищі “Альтана” на Львівщині

56 повстанців близько 70 років пролежали у захороненнях в урочищі “Альтана” поблизу міста Сколе на Львівщині. Їх урочисте перепоховання відбудеться 22 серпня, напередодні Дня незалежності України .

 

Субота, 22 серпня 12:00

Меморіальний комплекс загиблим воїнам ОУН-УПА

Львівська область, м. Сколе, урочище “Альтана”

 

Цьогоріч під час пошукової експедиції віднайшли місце захоронення 56 воїнів УПА в урочищі “Альтана”, яких серед лісу протягом 1940—1950-х років закопали чекісти. З травня тривала ексгумація їх тіл фахівцями КП ЛОР “Доля” та ГО “Українські Меморіали”.

 

За розповідями місцевих, 70 років тому небіжчиків звозили підводами в урочище й скидали у ями. Їх захоронили в 11 таких ямах. Ховати тіла в урочищі розпочали 1944-го, свідчать місцеві краєзнавці. Сюди потрапляли ті, хто загинули на полі бою, та упівці, закатовані НКВД. Серед загиблих можуть бути не лише вояки, але й цивільні, кого підозрювали у співпраці з ОУН та УПА.

 

В урочистому перепохованні воїнів Української повстанської армії в урочищі “Альтана” візьмуть участь голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій при Кабміні України Святослав Шеремета, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.