Восени на вулицях Львова мають з’явитися трамваї з Німеччини

Цього року ЛКП «Львівелектротранс» планує закупити 50 вживаних трамваїв із Європи, з яких 30 із Берліна, решту 20 – із інших міст. Крім цього, наприкінці року Львівелектротранс планує придбати ще 10 нових трамваїв по типу «Електрон» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку. 

Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив речник Львівелетротрансу Іван Бондар.

Вартість одного вживаного трамвая становить 1 млн гривень. Адаптація одного вагона до львівської колії коштуватиме приблизно 300 тис. гривень, а доставка до Львова – 5-8 тисяч євро.

«Вартість самих вагонів та доставки плануємо оплатити із кредитних коштів ЄБРР, а вартість адаптації – ремонт та заміна візків, – 20% ПДВ та 10% мита оплачуватимуть за рахунок міського бюджету», – розповів Іван Бондар.

За його словами, якщо дійдуть згоди за всіма умовами, то контракти можуть підписати вже у першому півріччі цього року, а перші поставки відбудуться у вересні – жовтні. 

Як повідомлялось раніше, трамваї, які планують закупити для Львова, будуть оснащені електронною системою управління, відтак вони будуть стійкішими до неритмічного руху в центральній частині міста. Всі вагони будуть після капітального ремонту і служитимуть львів’янам ще щонайменше 8-10 років.

Нагадаємо, наприкінці минулого року міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що місто має намір закупити вживані вагони електротранспорту з Європи задля економії коштів, оскільки один вживаний трамвай обійдеться у 1 млн гривень, водночас як новий «Електрон» – у 30 млн гривень. За його словами такі трамваї можуть прослужити ще 10-15 років. 

Водночас нові трамваї Львів планує купувати у 2019 році. Вартість одного вагону, залежно від новини, може становити 1-2 млн євро.

У 2007-2008 роках Львів купив 21 вживаний трамвай в німецькому Ерфурті за 500 тисяч грн за кожний. У 2009 році прокуратура  порушила кримінальну справу за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.