«Військова прокуратура Львівського гарнізону виявила ряд фактів порушень, допущених під час проведення п’ятої-шостої хвиль мобілізації на Львівщині», – М. Пандяк
Військова прокуратура Львівського гарнізону в черговий раз роз’яснює, що за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема, санкція статті 114-1 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 15 років. Військова прокуратура посилено контролює проблеми мобілізації та активно працює, аби викривати такі факти порушень, а їх у 2015 році було 15. Відомості про кожен такий факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а всі матеріали скеровані за визначеною процесуальним законодавством підслідністю до УМВС України у Львівській області. Досудове розслідування триває.
Про це під час брифінгу повідомив заступник військового прокурора Львівського гарнізону Максим Пандяк.
Зокрема, 8 серпня 2015 року військова прокуратура Львівського гарнізону Західного регіону України зафіксувала 8 фактів самоусунення службових осіб окремих сільських рад від покладених на них законодавством обов’язків щодо належного проведення чергового призову за мобілізацією, а також перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період. Указані особи не здійснювали належного оповіщення громадян, які підлягали призову за мобілізацією, що призвело до невиконання плану мобілізації.
Так, не забезпечили належне оповіщення військовозобов’язаних службові особи окремих сільських рад, а саме: на Сокальщині – посадовці Боб’ятинської, Домашівської, Карівської, Лучицької сільських рад та на Сколівщині – посадовці Задільської та Хітарської сільських рад.
З’ясовано, що жоден з перерахованих сільських рад Львівщини не виконали план оповіщення військовозобов’язаних під час 5-6 черги часткової мобілізації в особливий період, а тому про призов до Збройних Сил України в цей період не було належним чином оповіщено жодного військовозобов’язаного.
За всіма вказаними фактами військовою прокуратурою Львівського гарнізону внесені відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.
«Крім того, Хітарська сільрада за всі шість черг мобілізації не поставила жодного військовозобов’язаного громадянина до Сколівського РВК», – каже М. Пандяк.
Варто зазначити, що минулого місяця військова прокуратура Західного регіону вже повідомляла про ряд фактів, коли посадові особи окремих сільських рад (Турківського, Мостиського та Пустомитівського районів), самоусунувшись від покладених на них законодавством обов’язків упродовж проведення чергового призову за мобілізацією, не здійснювали належного оповіщення громадян, які підлягали призову за мобілізацією, що призвело до неповного виконання мобілізаційного плану.
Крім того, виявлені факти перешкоджання військкоматам здійсненню заходів, пов’язаних з частковою мобілізацією, з боку суб’єктів підприємницької діяльності у трьох районах Львівщини – Жовківському, Сокальському та Сколівському.
«Посадові особи Жовківського РВК з метою виконання плану по мобілізації людських ресурсів на 6 хвилю мобілізації прибули на початку серпня з приписом на один із суб’єктів підприємницької діяльності, що в смт. Куликів, аби вручити повістки військовозобов’язаним працівникам та провести звірки персонального військового обліку військовозобов’язаних і призовників, який ведеться на підприємстві», – каже прокурор.
Однак виконати свої обов’язки військовому комісаріату завадили посадовці, які своїми діями перешкоджали працівникам військкомату і зірвали план мобілізації.
За вказаним фактом до Єдиного реєстру досудового розслідування внесено відомості за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період) КК України.
Аналогічний випадок вчинення перешкод на підприємстві було зафіксовано в Сколівському районі. Так, наприкінці липня посадовці Сколівського РВК вручили представнику підприємства 8 розпоряджень щодо прибуття наступного дня до військкомату 8 працівників – військовозобов’язаних. Але і тут дії працівників військкомату також проігноровано. І до військкомату не забезпечено явку жодної особи (ч. 1 ст. 114-1 КК України).
Питання додержання та виконання посадовими особами всіх рівнів законодавства, пов’язаного із проведенням часткової мобілізації в країні під час особливого періоду, перебуває на постійному контролі у військових прокуратурах Західного регіону України, у тому числі – Львівського гарнізону.
Підтримайте проект на Patreon