Відомий харківський дитячий ортопед-травматолог переїхав до Львова

З початку березня у львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ працює відомий дитячий ортопед-травматолог, доктор медичних наук Олександр Корольков.

Відтепер дітей із Західної України, які мають серйозну патологію опорно-рухової системи і які раніше їздили на консультації і операції до Харкова, в Інститут патології хребта та суглобів ім. М. Ситенка НАМН України, чи до Києва, консультуватимуть і оперуватимуть у Львові, пише zaxid.net.

Раніше у Львові Олександр Корольков бував доволі часто, по 4-5 разів на рік. Як провідного ортопеда-травматолога України його запрошували проконсультувати чи прооперувати дітей з надскладними вадами опорно-рухового апарату. Львівським ортопедам для підсилення команди потрібен був саме спеціаліст такого класу. Перша пропозиція переїхати до Львова, як згадує Олександр Іванович, пролунала ще п’ять років тому.

«Тоді я ще вагався. А згодом особисті причини допомогли позбутися вагань – і я вирішив переїхати. Я знаю цей колектив, бо працював з ним, тут фахівці високого професійного рівня, які прагнуть опанувати найсучасніші методики, які використовують у світі. І найбільше мене вразили дитячі анестезіологи-реаніматологи – вони володіють усіма сучасними методами знечулення. Повірте, з іншими я б не став оперувати дітей з надскладними вадами», – каже Олександр Корольков.

Упродовж березня ортопед-травматолог провів 10 складних операцій. Він – один з небагатьох ортопедів, який успішно оперує дітей з ДЦП. Діти з таким діагнозом доволі часто не можуть самостійно пересуватися або ходити взагалі. Але значній частині таких дітей, як каже Олександр Корольков, можна допомогти, вони можуть самостійно ходити, самі себе обслуговувати. Біда лише в тім, що батьки звертаються по допомогу дуже пізно.

Олександр Корольков веде прийом маленьких пацієнтів

Олександр Корольков веде прийом маленьких пацієнтів

«Операції, які ми проводимо таким дітям, належать до надскладних. І вдало проведена операція – це лише 50% успіху. Інші 50% – це реабілітація, інколи вона триває місяці, а деколи й кілька років. Але яка це радість, коли пацієнт, який взагалі не пересувався, самостійно заходить в кабінет», – каже Олександр Корольков.

Дитячий ортопед-травматолог проводить до 1000 консультацій і близько 400 операцій на рік. Серед них є чимало й надскладних. Скажімо, він успішно провів не один десяток операцій дітям, в яких є вроджена та набута патологія кульшових, колінних суглобів, в яких одна нога довша, а друга коротша. При цьому операції, коли одна нога коротша за іншу від 1 до 3 см, він робить малотравматичним способом, дитина за день-два повертається до звичного життя: ходить, бігає, згинає ногу в коліні тощо. Малотравматичним способом вдається позбутися і різних деформацій ніг (О-подібні, Х-подібні) тощо. Якщо звертатися у віці від 3-4 років до 11-12 років, коли дитина росте, то багатьом бідам можна зарадити.

Олександр Іванович каже, що в дитячій ортопедії дуже важливим є профілактика і своєчасне звернення по допомогу.

«Найкраща операція – та, яку хірург не виконав, а зміг вилікувати хвору дитину без оперативного втручання», – каже лікар.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.