Понеділок, 4 березня

Відомо, що знайшли археологи на місці фонтану “Кульбаба” у Львові

У Рятівній археологічній службі Львова підтверждують, що знайдені фундаменти належать давньому храму Воздвиження Чесного Хреста.

Археологи досліджуватимуть територію фонтану «Кульбаба» на площі Галицькій ще три тижні. Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомив голова Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля.

«Це вже третій фонтан на цьому місці, а ця археологія там була ще до всіх цих фонтанів. Наш проект передбачав звичайну реконструкцію площі. Ми розуміли, що там щось може бути, але не могли передбачити, що вже на такій глибині на щось наштовхнемось», – каже Андрій Зозуля.

У Рятівній археологічній службі Львова підтверджують, що знайдені фундаменти належать давньому храму Воздвиження Чесного Хреста. Тепер вони мають максимально розкрити та дослідити їх.

За словами Андрія Зозулі, після висновку археологів, районна адміністрація має визначити, яким чином видозмінити проект.

Додамо, що будівництво храму датують 1530-м роком. Він був розташований навпроти Галицької брами. Його розібрали наприкінці XVIII ст. разом із міськими укріпленнями.

У 2007 році на площі частково провели археологічні розкопки під час реконструкції вулиці. Науковці виявили чимало цінних знахідок, зокрема, дерев’яний водогін та дерев’яний оглядовий колодязь, фрагмент брукованої дороги XVIII сторіччя, та рештки дерев’яної будівлі, яку датують кінцем XVIII – початком XIX ст.

Нагадаємо, що на місці «Кульбаби» мають облаштувати сухий фонтан, як на площі Митній. Роботи повинні закінчити за 5 місяців.

Після початку підготовчих робіт, група львівських активістів, яка займається дослідженням радянської та монументальної спадщини Львова, звернулась до мерії, аби частину фонтану зберегли. Його демонтували 13 червня, після чого на місце викликали археологів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.