Понеділок, 27 травня

Відійшов у вічність відомий львівський актор Євген Федорченко

Сьогодні не стало народного артиста України, художнього керівника та режисера-постановника мистецького творчого об’єднання “Ретро шлягер”, заньківчанина Євгена Івановича Федорченка.

Джерело: Фотографії старого Львова.

Євген Федорченко на зустрічі з читачами в рамках проекту «Театр в бібліотеці»Євген Федорченко на зустрічі з читачами в рамках проекту «Театр в бібліотеці»

Про це на своїй сторінці у мережі повідомила його донька Олена Федорченко. “Таточку, як же боляче…..Люблю… Про чин похорону повідомлю” – написала вона. Інших подробить наразі не відомо.

Євген Федорченко народився в смт Нижанковичах на Старосамбірщині. 1963 року закінчив Нижанковицьку середню школу. Одразу по закінченні школи вступив до Самбірського культурно-освітнього училища на диригентський факультет і закінчив його 1967 року. Того ж року вступив до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, який закінчив 1971 року. Актор Львівського національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької. Зіграв понад 100 ролей у театрі й кіно. Перебував на гастролях у Великій Британії, Австралії, Польщі, Німеччині, Бельгії, Франції, Канаді, США, Італії, Росії, Казахстані, Вірменії, Грузії, об’їздив усю Україну.

Євген ФедорченкоЄвген Федорченко (фото http://www.zankovetska.com.ua/collective/creative_composition/actors/jevhen-fedorchenko.html)

10 вересня 1992 року отримав почесне звання Заслужений артист України (за значний особистий внесок у розвиток українського мистецтва, високу професійну майстерність). 20 січня 2006 року отримав почесне звання Народний артист України, а 2007 — звання «Майстер сцени». Протягом років був нагодожений багатьма пам’ятними медалями, дипломами, грамотами.

Наталка СТУДНЯ

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: